Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • CCosmin457

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Salut! Am si eu un Vectra C Gts din 2003 si i am schimbat recent CIM ul .Problema e ca masina face alte probleme acum: imi apare senzorul de la frana de mana aprins,semnalizarile numai merg,claxonul si navigatia.Ce ar putea sa mai fie ca mi a mancat viata? De cateva luni numai prin service uri am stat.Va rog cine s a mai confruntat cu aceasta problema un sfat va rog.Pe tester nu da nimic!


MODEL: Vectra c gts 2003
MOTOR: 2.2 125 cai Y22DTR
Skip ads

  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,

probabil CIM - ul montat are si el probleme sau nu este bine montat (mufat), sau nu este ce trebuie.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca edte cim second hand asta este.
  • CCosmin457

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Este second hand da,de facelift.Daca stiti ca ar fi altceva sau altcineva a mai patit asa ceva va rog frumos sa mi spuneti.Eu sunt din Valcea,am fost la cineva renumit pe Vl ca ar fi cel mai bun pe Opel,am stat cu masina 1 luna in service si face acelasi lucru.El spune ca CIM ul e bun dar ca ar fi altceva si il depaseste.Daca puteti sa ma indrumati si pe mn catre cineva care stie.As fi dispus sa merg si in alt oras numai sa o vad facuta.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pune cim nou, ai aruncat babii pe saracie. Unul nou costa de trei ori acum fata de ceva ani. Toate vechiturile fac la fel, tin pana la colt. Stiu ca este scump, aproape jumatate de masina...
Tu ai mai multe probleme, vesnica solutie romaneasca, carpeala si prosteala cu parfumele la oglinda.
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nu stiu sa te indrum catre cineva priceput. daca mergi in alt oras si nu rezolvi mai dai si banii pe combustibil degeaba.

dan are dreptate, lucrul nou ii lucru nou, n-ai ce sa zici aici, doar ca e scump.

ai putea sa-ti mai incerci norocul cu un cim tot din dezmembrari macar luat de proba si returnat daca nici cu acela nu merge. te-ar costa mai putin daca ai incerca sa lucrezi tu la masina, dar trebuie ceva pricepere si scule, eventual un loc gen garaj...

daca unele probleme se remediaza si altele nu atunci e asa cum zice si dan mai sus, probabil ai si alte bube din afara cim-ului.

al tau de ce l-ai schimbat?

ar trebui sa cauti exact tipul de cim ce l-a avut masina din fabrica.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR