Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • MBogdan508

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Salutare, am o problema la cruise control, câteodatã merge cateva minute, dupa primesc eroarea " front radar blocked" si "automatic collision prep unavaible", isi revine, iar merge cateva minute si apare eroarea.
Insignia A facelift 2014.


MODEL: Opel
MOTOR: Z20dtr
  • gigiore

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Spala si tu masina mai des. Pe langa asta poate sa apara daca ploua torential sau ninge si se depune pe senzorul de radar din grila. Fa-i o diagnoza si vezi daca are vreo eroare. Daca nu are erori, poate sa fie si softul modulului de anticollision.
  • MBogdan508

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2019

  • Mesaj Privat
=))) esti pe langa total. Era sarit dintr o clema, am dat bara jos si s-a rezolvat
  • gigiore

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2014

  • Mesaj Privat
90% din intrebarile si raspunsurile de pe orice forum sunt pe langa, asta-i farmecul.
Dar cum ai ajuns sa dai bara jos? Ai inceput sa desfaci masina aiurea sau ai facut diagnoza si ti-a dat o eroare gen "Circuit open ..." ?
  • MBogdan508

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Am inceput cu roata de rezerva, am zis ca acolo e senzorul distronic=))) si am ajuns pana la bara fata. daca el mergea si se oprea din cand in cand , era clar ca ori vreun fir ori se misca el si nu mai vedea masinile din fata, ori o problema de la el, pe tester nu dadea nimic, pt ca nu are functional nicio problemã, doar ca fiind deplasat cand se misca sus sau jos nu mai mergea, dupa, daca nu erau gropi si etc, mergea normal.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR