Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • SLiviuVlad313

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Salutare.De ceva vreme am aceasta problema.Cand merg cu viteza 120,130 km/h,in general pe autostrada,mi se aprinde martorul "masina cu cheita".In acel moment masina nu se mai accelereaza cum trebuie pana cand opresc.iau contactul,martorul nu se mai aprinde si masina merge normal.La testul cu pedale imi ies erorile:023452,245261.Orice sfat este apreciat.


MODEL: Opel astra h,gtc
MOTOR: 1.7

CODURI EROARE: 023452,245261
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=140664
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=143569
Am gasit in 30 sec.....
  • SLiviuVlad313

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Mulțumesc. Dar dupã cum vezi nu au gãsit o rezolvare în cele doua discuții.
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ai pus testerul sa vezi ce se imtampla , sau era mai usor sa intri pe club opel si sa intrebi si sa ti se dea exact rezolvarea , ai verificat ceva din ce se spunea in topicurile alea , sau ai citit doar la urma sa vezi raspunsul , acolo este doar ce am gasit eu pt. tine , dar tu ai mai cautat sa vezi daca mai gaseai si alte discutii , toti vreti mura in gura , eu cand am cumparat masinile , am citit aici despre ele absolut tot ce ma interesa si nu ma interesa si tot ce s-a discutat aici in legatura cu ele.Ca mi-a luat cateva luni , sau mai mult , asta e , dar fara suparare , macar cauta si tu un pic , te documentezi , e greu ca cineva sa iti de exact verdictul .Ai specificat doar simptomele , dar de verificat , ai verificat ceva macar.
Skip ads

  • SLiviuVlad313

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Pai de câteva luni tot caut și aici și în alta parte. Testerul a fost pus de doua ori, la doi mecanici diferiți. Aceleași erori.Ambii au zis ca e de la filtru de particule. Eu l-am curãțat la o firma specializata. O sa i schimb senzorul de presiune de pe filtru de particule.
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Eee, acu parca mai vii de acasa , putea-i sa spui de prima data ca ai pus tester si ca ti s-a spus ca e de la dpf .....ok, schimba senzorul si daca tot apare eroarea , posibil iti trebuie un dpf nou , iar pt. prima eroare , ce s-a verificat , furtunase vaccum , electrovalva turbo , turbina s-a umblat cumva la ea , trebuie verificat pe tester , presiunea in admisie ceruta si cea creata , semzorul de presiune boost map , de pe admisie , l-ai curatat , pt. ca ala se murdareste mereu cu mazga neagra din admisie , chiar si admisia trebuie curatata , o sa te crucesti ce o sa gasesti acolo.Egr-ul da-l jos , ca se da in 2 timp si 3 miscari si curatal cu spray de egr-uri , sunt filmulete pe youtube.
  • SLiviuVlad313

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Ok. Asa o sa fac. Mulțumesc de rãspunsuri. O sa revin cu etapele, poate va ajuta pe cineva.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR