Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • MCapatina

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Am dus mașina la service,ptr curãțat ,reglat injectoare "relantiu instabil". Nu am avut inspirația sa fac o poza la injectoare înainte de vizita la mecanic,iar acum stau și mã întreb dacã le mai am tot pe aceleași. Problema s-a rezolvat,sper...dar am rãmas cu îndoiala cã mașina mai are injectoarele cu care am dus-o. Cum pot afla? Mulțumesc.



MODEL: Astra H 2008
MOTOR: 110cp z17dtj


Ultima modificare facuta de MCapatina la Sam 28 Dec, 2019 7:32 pm
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca ai platit pt. injectoare noi , poti verifica , ar trebui sa se vada clar daca sunt noi , daca ai luat sh. nici o sansa .
  • MCapatina

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2019

  • Mesaj Privat
SH am luat-o, am uitat sã menționez. ...pai,nu-mi rãmâne decât sã iau la întrebãri mecanicu. Mulțumesc!
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca merge bine motorul , ce sa intrebi , chiar daca te-a manarit , nu o fi prost sa spuna ca nu , doar pt. ele ai platit...
Skip ads

  • MCapatina

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Da. M-am trezit cu injectoarele cã au un punct alb,fãcut cu o pasta ceva. Au fost însemnate...acum ,nu știu dacã a fãcut asta mecanicul ca sa nu le încurce și sã ținã "evidenta" la ce lucreazã sau, așa le-a primit pe "astea".
  • MCapatina

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Merita recondiționate injectoarele denso,sau luate altele sh? Din 4, 3 sunt stricate. Mecanicul a spus cã e doar 1 și l-am înlocuit cu altul sh... Ulterior am descoperit cã mai sunt inca 2 stricate. ...cum mã sfãtuiți...sa cumpar și restul de douã dupã același motor de unde l-am cumpãrat pe primul sau sa le reconditionez? Mulțumesc... Recondiționate sunt 550 bucata / 6 luni garantie .,sh tot acolo cu 3 luni garanție.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR