Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • unuCip

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: pe forum
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Salut,

Am si eu o mica problema si am venit aici in speranta ca voi gasi un mic ajutor. Problema mea este urmatoarea:

Am un Opel Astra 1.7 DTI an fabricatie 2000 si trebuie sa-mi schimb bujiile incadescente. Problema este ca aceste bujii vreau sa le cumpar din afara ( mai precis Belgia, de unde am si masina ). Cine poate sa mi le cumpere, spune ca se duce la reprezentante ce vand piese auto si care ii gasesc in catalog mai multe tipuri de bujii. Nu ma refer aici ca sunt marci diferite, ci mai degraba sunt de filete si marimi diferite. Si mie mi se pare foarte ciudat, insa de acea am si "aterizat" pe acest forum.

Stie careva sa-mi spuna care este codul acestor bujii ??! Poate ca in functie de acest cod, voi putea achizitiona bujiile corespunzatoare.

numai bine si multumesc anticipat

p.s: sper ca am postat la thread-ul corespunzator Rolling Eyes
p.s2: la service la opel pretul unei bujii este de 2 mil jumate Surprised Surprised
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eu le-am cumparat in toamna cu 1.3 mil bucata de la Augsburg.

Deasemeni mai erau si unele la 600 mii care erau mai mici si nu se potriveau.

Mergi la Augsburg si intreaba daca au bujii incandescente pt. Astra din 2000 cu motorul tau, daca iti da pe la 1.2-1.4 mil, ala e ce iti trebuie, vezi ce cod are si trimite prietenului tau.

Cat costa in Belgia bujiile incendescente? nu cred ca le iei sub 1 mil, si ai de asteptat pana ajung.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In FR sunt 26 E perechea, dar nu la Opel ci "no name", Bosch sunt circa 32 E (+- 1E pentru cam toate tipurile de Astra... )
La Opel totul e mai scump, nu intotdeauna justificat, dar nu stiu cat, ca nu am Diesel, preturile despre care vorbeam le-am vazut pe raft in magazin asa, aproape din intamplare...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR