Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • BSARCU

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2020

  • Mesaj Privat
La multi ani opelisti,multi kilometri fara probleme in 2020!
Vreau sa semnalez un posibil defect de ansamblare pe care l-am observat intimplator la imbinarea parbriz cu caroserie,in zona aceea de lipire cu silicon.

Pare o bucata de burete autoadeziv care nu a fost indepartat la montare si se vede cum s-a aplicat acel silicon peste el.Mentionez ca masina o am de noua deci exclus sa fie inlocuit parbrizul aftermarket,nici nu am observat infiltratii de apa pe acolo.
Credeti ca ar trebui extras acel tampon de burete si tras silicon,sau lasat asa.


MODEL: Opel Astra j
MOTOR: A14xer
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Dacã e etanș, eu l-aș lasã asa... Nu știu cât de bãtãtor la ochi e fin exterior...
  • bodo 2010

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Nu se vede din exterior,e mascat de banda neagra imprimata pe laturile parbrizului.
  • Nemeth Tibor

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2013 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2018

  • Mesaj Privat
BSARCU a scris:La multi ani opelisti,multi kilometri fara probleme in 2020!
Vreau sa semnalez un posibil defect de ansamblare pe care l-am observat intimplator la imbinarea parbriz cu caroserie,in zona aceea de lipire cu silicon.

Pare o bucata de burete autoadeziv care nu a fost indepartat la montare si se vede cum s-a aplicat acel silicon peste el.Mentionez ca masina o am de noua deci exclus sa fie inlocuit parbrizul aftermarket,nici nu am observat infiltratii de apa pe acolo.
Credeti ca ar trebui extras acel tampon de burete si tras silicon,sau lasat asa.


MODEL: Opel Astra j
MOTOR: A14xer



Din cate vad eu, acel burete trebuie sa fie acolo deci nu e defect si nu trebuie indepartat la montare. Cred ca scopul e sa nu se atinga plasticul de geam la vibratii.


Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR