Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • DMihai608

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Si am prob. Cu sistemul de rãcire imi face spuma in vasul de expansiune dar nu pierde apa ,mia schimbat ceva jos ce-mi rãcește uleiul cu apa cica era defect si mia spalat tot sistemul de rãcire dar nustiu cat de bine ca tot imi face spuma dar nu multã si mia spus cã garnitura nu are cum sa se strice ce la modele astea ,uleiul din motor nu este albicios
MOTOR: 1.9 diesel break
  • BT7330

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Franta
  • Masina: Zafira 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Daca sistemul n-a fost spalat bine, este posibil sa fi ramas reziduuri. Ati verificat in meniul ascuns, la ce temperatura urca lichidul de racire? Daca sunteti sigur ca problema nu a venit de la garnitura de chiulasa puteti sa mai spalati odata si sa inlocuiti lichidul. Daca se depune tot asa ca pe capac si in orificiile din chiulasa, imaginati-va ce se poate intampla!
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Probabil termoflotul ori garnitura , dar trebuia spalata instalatia de cateva ori cu ceva dedicat.Borcanul ala plin cu mamaliga la fel , ca de aia iti tot arunca coolant level check in bord.
  • DMihai608

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Am sa incerc sa o spãl cu coca cola si sa schimb si senzorul acela de dedesuptul borcanului ,,apropo cu ce sa spãl,poate mai bine instalația ,si va multumesc pentru informatiile date
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Fãrã coca cola ca aia face spume , soluții pentru flush sunt destule.Borcanul îl speli cu
benzina și un pumn de orez , apoi clãtit bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR