Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • D9108

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2019

  • Mesaj Privat
salut! de cateva zile se aude un zgomot la motor de parca am margele in o cana. nu imi dau seama de la ce poate sa fie. cum aveam de gand oricum sa schimb distributia, o sa se uite mecanicul si de acel zgomot. voiam sa intreb daca trebuie sa schimb si cureaua de transmisie (accesorii) sau doar pe cea de distributie cu pompa de apa. sunt bune kitul de distributie -SKF VKMA 05194- si o pompa de apa de la HEPU P1955? Si poate cineva sa imi zica cin ce cauza nu se aud deloc boxele din partea stanga? si nu este din treble de la casetofon. ms!


MODEL: astra h 2007
MOTOR: 1.9 120 cp
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Sunt bune stai linistit. Lasa mecanicul sa se uite si vezi atunci care e buba. Poate fi o rola sau vreo fulie. Dozarea volumului pe margini nu se seteqza din treble ci din balans. Pe stanga spate se aude? S-ar putea sa ai firele intrerupte in mufa sau boxa defecta.
  • D9108

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Balans si treble sunt pe mijloc. Sigur nu este din casetofon. Nu merge nici stanga fata nici stanga spate. Cand dau sa se auda doar partea stanga, e mut. Se aude doar tweeter din mijloc din bord. Si daca schimb distributia, trebuie sa schimb si cureaua de accesorii cu toate rolele?
  • D9108

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salut! Tocmai ce am luat un kit de distributie skf iar rola de ghidaj are un zgomot cand misc putin mai 'violent' de ea. E normal asa?


MODEL: Astra h 2007
MOTOR: 1.9 120 cp
  • alin263

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Ai firele rupte in burduful de cauciuc al ușilor din spate. Se pot rupe firele de la geamuri si închidere. Este o problema f cunoscuta la Astra h ca fiind o greșealã de proiectare. Cãuta in tutoriale ca gãsești cum sa faci reparația. Daca te pricepi poți face singur si economisești niste bani. Daca nu adreseaza-te unui electrician auto priceput
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR