Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • SFlorin611

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Salutare, de cand a venit frigul m-a lovit o problema la un opel astra h , cand trec peste denivelari , cale ferata sau merg pe un drum pietruit se aude un zgomot , un fel de troncanit in partea din spate , am verificat amortizoare , arcuri , bucsile la punte le-am schimbat , ce poate fi?


MODEL: opel astra h 2005
MOTOR: 1.8 125 Z18XE
Skip ads

  • alin263

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Sa nu cumva sa ai mizerie, sau gheata înghețatã in partea de sus a arcului acolo spre telescop sau la bucșã de la punte. Cãuta bine acolo sus la telescop in așa zisa OALA pt ca de obicei acolo se depune mizerie si noroi si puntea nu se mai mișca libera si astfel apare acel troncãnit sau zgomot deranjant.
  • bogdan.radu

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2007 z19dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2011

  • Mesaj Privat
buna seara,,am un astra h combi 2007,,am schimbat tot pe spate telescoape arcuri bucse punte ,placute noi.etrieri nu au joc,culisantii schimbati dar cand merg pe drum asa cu pietre sau hopuri dese nu stiuu cum sa le spun se aude "tronc tronc tronc",,fix dreapta spate,

ajutor,,ce sa fac ?ce poate fi?
  • cristi180

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salut, ati gasit ce troncane?Cam asa ceva am si eu spate stanga,cred, nu este de la suspensie , bucsi sau telescop, ceva care troncane usor, la denivelari mici, si piatra cubica, e f enervant.Nu este de la evacuare, sau scuturi, sunt prinse bine, nu stiu de unde vine....Am observat ca atunci cand se rãcește afara, în anotimpurile reci, vara nu se manifesta , sau f putin...
Astra h 2007, 1,4
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ptr caroserii gen hatchback sau caravan/combi, e posibil ca zgomotul sã vinã dela hayon...în funcție de modelul ferului, acesta se poate regla ca sã stea mai strâns pe caroserie, la închidere, ptr a preveni vibrațiile parazite.
  • cristi180

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Nu am observat sa aiba ceva joc haionul, pare ca se închide bine, dar o sa ma mai uit, merci.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR