Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • GHd9523

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Salut! Am si eu o problema la masina. E prima iarna cand o conduc, eu fiind incepator. Masina este primita de la o ruda. Lasand la o parte lucrul asta, mi se incalzeste apa la motor pana la 80 de grade. Oricat de mult as merge, am mers si 200km, la fel, maxim 80 de grade. O singura data am stat pe loc cu motorul deschis undeva la 2 ore si era motorul aproape de 90 de grade. In unele momente, cand stau la semafor vad acul cum scade de la 80. Pe langa asta, consuma foarte mult. Ma gandesc ca daca motorul nu se incalzeste ca lumea, e si normal sa consume mult. Am mers de 100 de lei undeva la 120 de km. Ma gandesc ca din cauza asta consuma mult. Aveti vreo idee? Ce poate fi de nu mi se incalzeste calumea apa? N-am specificat, acum 2 saptamani am schimbat antigelul, am pus un singur litru de antigel fara apa, antigel la -60. Chiar habar n-am de la ce poate fi. Sunt incepator, nu prea am habar cum e cu mecanica.


MODEL: Opel Astra G Caravan 2004
MOTOR: 1.7CDTI 80HP
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Mai mult ca sigur termostat pe deschis, schimba-l si verifica antigelul sa fie la -25/-30 de grade.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR