Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • RazvanRazvan11

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Salut..Am o nelamurire , din greseala cand am schimbat acasa bucsele la trapez dreapta la opelul meu , mi a iesit planetara din tripoda , de langa cutie si mi a crepat tripoda..bile colier au cazut afara.. in fine , am zis sa iau planetara , dar nu gasisem pentru astra j , si am gasit pe olx pentru insignia din 2011 cu motor a20DTH ca al meu. Si i am zis omului sa mi o trimita.si e planetara pentru partea dreapta... si amu intrebarea este.. e compatibila de pe insignia din 2011 acelasi motor aceeasi cutie manuala , cu opelul meu astra j din 2013? tin sa mentionez ca planetara e completa din cutie pana la roata , a costat 300 de lei , momentan nu a ajuns la mine, in zilele urmatoare 4-5 februarie.. e compatibila ?... ca totusi e acelasi motor..aceeasi cutie.. am mai auzit la cineva ca a pus cutie de pe insignia pe astra j .. si era perfect compatibila


MODEL: Astra j 2013
MOTOR: A20DTH
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Teoretic ar trebui sã meargã.
Mãsoarã-le și dacã au aceeași lungime merge sigur.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,503
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu cred sã meargã...literatura nu dã componenta ca fiind compatibilã cu alt model de Opel...chiar dacã motorizarea și cv sunt identice.
Cu cv e altceva...
  • RazvanRazvan11

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Si daca ar fi sa fie mai mare sau mai mica planetara de la insignia , crucea aia tripoda ma gandesc ca e la fel .. ca eu de aia am mai mult nevoie , o demontez de pe planetata de pe insignia si montez pe planetara mea ca ma gandesc ca atunci ar trebuii sa mearga 🤔
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,503
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Da, e posibil sã fie identice...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR