Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara
  • SMican

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua, a incercart cineva o convertare a kitului de ambreiaj de la cel cu volant cu masa dubla la volant cu masa simpla pentru Opel Antara 4x4 motor 2.0 CDTI AN 2007?
Doresc informatii , pareri si daca au existat probleme la motor dupa aceasta convertare.


MODEL: Antara 4x4 2.0 CDTI 2007
MOTOR: Z20S1; Z20DMH
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ce e aia ”convertare”? În ce limbã, cã noi, pe-acilea, îi dãm cu româna...mai demodați, deh!
  • Florin20

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2017

  • Mesaj Privat
E "neam"cu conversie.Dar omul a nimerit varianta mai neaoºã😊.Sunt variante si variante legate pe tema conversiei de la volanta masã dublã la cea cu masã simplã..nu mai amortizeaza socurile,vibrațiile si ce o mai fi de amortizat..si dacã mai e si vorba de 4x4 cu atât mai nasol.Parcã are o greutate de aprox 1700kg la gol,deci socuri pe mãsurã.
  • SMican

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua , imi cer scuze daca este gresit convertare dar asa este trecut si in pagina magazinului online unde am gasit kitul
Skip ads

  • SMican

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Florin20 a scris:E "neam"cu conversie.Dar omul a nimerit varianta mai neaoºã😊.Sunt variante si variante legate pe tema conversiei de la volanta masã dublã la cea cu masã simplã..nu mai amortizeaza socurile,vibrațiile si ce o mai fi de amortizat..si dacã mai e si vorba de 4x4 cu atât mai nasol.Parcã are o greutate de aprox 1700kg la gol,deci socuri pe mãsurã.

Multumesc pentru informatii
  • Florin20

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2017

  • Mesaj Privat
SMican a scris:Buna ziua , imi cer scuze daca este gresit convertare dar asa este trecut si in pagina magazinului online unde am gasit kitul

Pãi dacã existã asa ceva..înseamnã ca este ok.Dar nu am gãsit nimic pt Opel Antara,legat de conversia la volanta cu masã simpla.Dar cum am zis mai sus,daca au scos volanta aia înseamnã ca ai o garanție pt piesa respectivã ca este Ok.Dar nemaiavînd arcurile acelea(in interiorul volantei cu masã dublã) cu rol de amortizare o sa se transmitã vibrațiile.Cu placere îți mai oferim informații.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
In urma trecerii la volanta simpla,vei pierde cativa cai si vei castiga ceva vibratii.In rest nimic deoasebit.Am vazut/simtit asta la un golf5 cu mot 2000.Parca e ceva mai fasnet chiar.
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Conversie e un termen de bun simt.Convertire la fel. Convertare e din gama: jiglere si mansalier. Deja e plina media de analfabeti cu facultate...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR