Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • EHotaran

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Sal.Fiind foarte dezamagit de un player audio cumparat din comert,nu tocmai ieftin(sunet gol ca de tigaie din tabla ruginita Surprised )am zis sa incerc o modificare la cel din masina.Ca sa nu fac prea multe modificari in aspectul exterior,am ales sa pun o mufa de intrare auxiliara din plastic negru iar comutarea sursei de semnal sa fie un pic automatizata in sensul ca atunci cand apare un semnal pe mufa de intrare sa aiba loc comutarea sursei de semnal.In felul acesta mufa de intrare auxiliara(comutarea fiind automata) poate fi folosita intr-o diversitate de scopuri si anume:ca amplificator simplu pentru orice player,dar cel mai important poate fi folosita ca handsfree prin cablu sau se poate cupla un receiver bluetooth cu mufa jack de 3,5mm.Eu prefer folosirea sistemului handsfree prin cablu pentru calitatea sunetului,dar mai ales pentru ca pot vorbi in timp real fara sa existe acea intarziere a sunetului specifica sistemului bluetooth.Avantajele la aceasta intrare auxiliara sunt ca se pastreaza toate reglajele(volum,ton)originale iar sunetul redat (stereo)este excelent(desi puterea la car300 este relativ mica).Dezavantaj...este ceva de munca,dar se compenseaza prin rezultate.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR