Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • BStefan562

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Salutare! Imi cer scuze daca exista deja o discutie in legatura cu acest subiect.
Problema sau problemele sunt in felul urmator. In urma cu 2 luni mi-a cazut electrica de pe pompa de injectie. Totul bine pana acum 2 saptamani cand se oprea motorul in mers, sau se tureaza motorul masina fiind pe liber, sau fluctuau turatiile cand masina era pe loc. (Pt problema asta am gasit niste informatii ca este tot de la pompa de injectie dar nu stiu ce trebuie sa ii fac sigur).
Si in urma cu doua zile conducand masina de odata se aprinde martorul de baterie, apoi se stinge, trec doua minute directia moare si moare si bordul, niciun ceas numai indica nimic si farurile au o intensitate mult mai mare ca deobicei. peste alte doua minute se opreste si lumina din bord apoi peste alte doua minute totul revine la normal. Dupa o ora, doua in care motorul a fost oprit abia am ajuns acasa.
M-am gandit sa fi fost alternatorul asa ca l-am schimbat de la alta zafira dar acum cand ii dau contact se aude un motoras destul de zgomotos. Bateria de asemenea s-a descarcat.
Am pus testerul si am urmatoarele conduri:
P1631
P0725
01335
P0530
P0440
P1635
P0110
Orice informatie este de ajutor. Multumesc!


MODEL: Opel Zafira A 2000
MOTOR: 2.0 tdi
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR