Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut ! Am fost în service pentru a schimba lichidul de frânã și mecanicii mi-au spus cã toate cele patru aerisitoare sunt blocate și nu vor sã le forțeze existând riscul ca sã se rupã.Probabil au fost strânse prea tare la ultima intervenție .Ce sfaturi îmi dați în situația asta ? Existã vreun service in București care se ocupã cu operații de extracție ale aerisitoarelor? Mulțumesc !


MODEL: Vectra 2007
MOTOR: Z18XER
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ar trebui, în cazul ruperii, sã se poatã extrage ca orice șurub rupt...cu truse speciale și, mai ales, oameni pregãtiți. Implicit, nu prea e o lucrare de colțul strãzii...un strungar bun e foarte pregãtit ptr astfel de operații...
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut ! Revin cu rezolvarea in cazul meu.Am fost la un alt mecanic ,"de cartier " , mi-a desfãcut toate aerisitoarele și mi-a schimbat lichidul de frânã fãrã mari probleme.Nu știu cum au încercat mecanicii de la un service "de renume " sã desfacã și nu au reușit ,doar cele de pe spate au mers un pic mai greu .Nu a folosit flacãra ,doar un pic de degripant .Din cele patru aerisitoare ,doar la unul se vedea cã s-a incercat intervenția .Ceea ce m-a fãcut sã insist asupra schimbului lichidului de frânã a fost testarea lui ,iar rezultatul a fost peste 4% apã în el ...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Asta e din categoria ”îndrazneții înving”! Și dovada vie cã și prin cartier mai poți rezolva lucruri, bine și, probabil, ieftin.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR