Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • AleTzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor, sunt nou pe aici, asa peste noapte mi-a venti sa intru in comunitatea Opel, nu prea ma pricep la date tehnice, dar am cateva intrebari la care inca nu am gasit un raspuns concret, si cred ca o sa il gasesc aici. Sa trec direct la subiect : Am un Opel Vectra A din '96, si as dori sa fac cateva modificari la el.

1. As dori sa imi pun o alarma auto pe el ( deschidere usi din telecomanda), am inchidere centralizata la el din fabrica. Ce inchidere mi-ati recomanda mai eftina asa si mai buna. ( Ex. am gasit recent in oferta unui hypermarket, alarma auto la 70 RON de la firma Pilot ( alarma universala ). Merita?

2. Ce m-ar interesa o cotiera pentru fata care sa nu deranjeze ridicarea franei de urgenta, si sa nu o fac eu ( adica sa o gasesc cumva in comert, la magazine auto ) sau sa o pot inlocui ( potrivi ) cu cea de la un alt model.


Sper ca m-am facut inteles Very Happy, astept raspuns. Multumesc anticipat



Imi cer scuze pentru greselile de scriere si gramaticale !
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
alarma pilot am eu pe vectra mea.de vreo 2 ani.
face minim necesar.senzor de soc si cam atat.de cati bani costa.alarma se poate lega fara probleme pe inchiderea masinii.

despre cotiera nu stiu multe.eu am una de bazar si imi permite ridicarea franei de mana vreo 8 dinti.mai mult poti obtine cu una rabatabila.ar fi de studiat uo cotiera originala de vectra b daca se poate adapta.

bafta!
  • AleTzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:alarma pilot am eu pe vectra mea.de vreo 2 ani.
face minim necesar.senzor de soc si cam atat.de cati bani costa.alarma se poate lega fara probleme pe inchiderea masinii.

despre cotiera nu stiu multe.eu am una de bazar si imi permite ridicarea franei de mana vreo 8 dinti.mai mult poti obtine cu una rabatabila.ar fi de studiat uo cotiera originala de vectra b daca se poate adapta.

bafta!


Bun. Pe unde stau eu nu se fura masini Smile adica de cand ma stiu eu aici de 18 ani de zile, nu s-a furat o masina niciodata .... mai mult as vrea pentru telecomanda ....

Cam cat ai dat pe cotiera ta ? ai putea sa pui cateva poze sa vad cum arata ! Merci mult !
  • AleTzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
"Ne pare rau dar nu poti edita post-ul tau decat daca nu o faci in mai putin de 20 minute dupa ce l-ai pus initial. Pentru orice intrebari te rugam sa contactezi echipa ClubOpel.com"

Urasc asta. Daca stie cineva un site de unde as putea comanda o alarma de masina, la pret romanesc si calitate germana?Very Happy
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
pt alarma vezi la cei care monteaza.e mai simplu ca vezi ce cumperi.eu am gasit prin bazar la 130ron o alarma care are telecomanda briceag(ca la passat) cu tot cu lama bruta de confectionat cheia.
pretul ok parerea mea,calitate china,metro,etc dar eu am deja alarma Sad

la cotiera nu am poza.e neagra cu argintiu,am dat vreo 45 ron pe ea.
se prinde de consola dintre scaune,are in cutie suruburi si tot ce trebuie.trebuie sa demontezi consola ca sa o poti monta.

daca te descurci sa montezi alarma singur poti sa cumperi din hipermarket.a mea e ok, mai putin ca pe telecomanda nu se mai cunoaste scrisul.
  • AleTzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Smile Merci mult pentru informatii. Daca mai are altcineva alte pareri, le astept cu cel mai mare drag
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
"Am un Opel Vectra A din '96" Stiam ca Vectra A s-a fabricat pana in 1995. In august 1995 a aparut modelul urmator, adica Vactra B. Cum e a ta din 1996? Verifica in talon.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
simplu.e trecuta 96 la noi.
Skip ads

  • AleTzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Daci a scris:"Am un Opel Vectra A din '96" Stiam ca Vectra A s-a fabricat pana in 1995. In august 1995 a aparut modelul urmator, adica Vactra B. Cum e a ta din 1996? Verifica in talon.


Ce legatura are ce ai scris cu ce am zis eu? Smile ms de offtopic
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Faceam doar aluzie la greseala cu Vactra A din '96.
"simplu.e trecuta 96 la noi." deci asta e Romania. Gata nu-ti mai umplu topicul de off-topic.
  • AleTzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Si mi-am luat alarma, din Timisoara [ eu sunt din Gorj ], masina o am acasa, m-am gandit sa postez cateva poze cu ea sa stiu daca se potriveste, sa nu am vreo surpriza acasa






+cabluri, alarma ...

Sper sa primesc un raspuns pozitiv Very Happy
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ti-am spus ca am identica.
se potriveste fara probleme.daca nu te pricepi mergi la cineva care se ocupa de alarme pentru montaj.
Skip ads

  • AleTzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:ti-am spus ca am identica.
se potriveste fara probleme.daca nu te pricepi mergi la cineva care se ocupa de alarme pentru montaj.


Smile Asta vroiam sa stiu daca se potriveste:) merci mult, mi-ai fost de mare ajutor. Bafta !
  • Florin_oct87

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
sal cine poate sa imi dea niste sfaturi ca sa imi montez alarma. astept raspuns. ms
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
trage un ochi aici --> https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10857

si citeste regulamentu.. pe viitor foloseste si tu functia cauta.. face minuni cu adevarat. spor !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR