Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Deci ca sa inteleg daca fac cum am zis mai sus boxe fata spate de orcat wrms pun le aplific scot 4 iesiri rca si pt subwofer etc asa si ce se intampla cu cdr500 merge la fel ca inaite de schimbare adikca la sunet la comenzi ca am comenzi pe volan de la el o sa mai mearga ?
Deci sa stau linistit ca nu se intampla nimic o sa merga ca inainte numai ca dupa o sa fie mai puternic sunetu normal nu ?
Si te rog sa alegi dupa tine care din cele modele de mai sus de jbl pentru usi ar fi bune ?
E bun un fir de alimentare de 70mm ? pentru un cond de 1.6F ?


Multumesc mult pentru sfaturi Very Happy mai mai linistit umpik Wink


Ultima modificare facuta de Dumitrachecosmin la Lun 04 Jul, 2011 1:28 pm
Skip ads

  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Deci inca odata daca scoti iesiri de nivel mic din CDR 500 , nu mai esti conditionat in nici un fel de puterea CD ului . Pe aceste iesiri poti pune orice statie de orice putere vrei , limitarea va fi data de catre statia in sine si bineinteles de difuzoarele alese Smile . Bine inteles statia va trebui sa aiba intrare LOW LEVEL ,dar marea majoritate o au . NU va fi afectata cu nimic functionarea CD ului
  • DjYoghy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Cata, daca vreau sa scot semnal dintr-un cdr500 dar sa nu deconectez finalul lui ci sa ma duc int-o statie pot sa ma leg direct de firele de semnal din el sau trebuie sa mai adcaug ceva condensatori?
Momentan am un player aftermarket , dar mi sa cam facut dor de comenzile de pe volan Very Happy
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
daca ai o statie cu intrare de nivel mare High Level , ceea ce se gaseste mai rar se poate direct , daca nu trebuie sa folosesti un adaptor High Level -Low level , sau il poti construi singur cu 3 rezistori , sau cel mai corect adaptezi o iesire line out la CDR 500, si astfel semnalul este cel mai curat si raportul S/N este cel mai bun . De tine depinde Confused
Skip ads

  • DjYoghy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Pai asta e idea, vreau a adaptez o iesire la cdr. dar momentan , pana ca imi ajunge a doua statie care vreau sa o leg ca sa amplifice difuzoarele din portiere, vreau sa folosesc si amplificatorul cdr-ului (care am inteles e un TDA) si sa fac si iesirea pentru statie. Vream sa stiu daca pot pur si simplu sa ma lipesc cu firul ecranat de semnalul de intrare la tda-ul cdr-ului sau trebuie sa mai adaug ceva condensatori pentru nu a avrea vreo pierdere. Sper ca m-am exprimat corect in tot ce ma scris:D
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
te poti lipi direct fara probleme pt ca intrarea statiei sigur are condensatori pe intrare , dar daca vrei sa fii perfect linistit, inserieaza pe traseul de semnal 2 cond de 47 mf/50 v
  • DjYoghy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru raspuns Very Happy. o sa incerc asa Very Happy.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR