Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • C9474

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Salut colegii ! Am si eu un Opel Astra G din 2001 ,motor 1.7 dti si am o problema cu ea. Daca plec la drum cand e rece atunci merge bine dupa ceva timp se aprinde in bord martorul masinuta cu cheita sipe loc atunci nu se simte nimic,,,daca ma dau la ea pana la 120/130 se simte un sut si ii ia din putere,,nu mai urca nici turatia nici km,,,daca o opresc pe loc si plec iar se cunoaste ca nu mai trage cum trebuie,,,mentionez ca doar dupa ce merg cu ea cam o jumatate de ora face asa,,adica dupa ce se incalzeste,,daca o las iar cateva ore si plec cu ea la inceput trage super bine,,,dupa ce ajunge pe la 100 si ceva sau ma dau la ea mai bine incepe sa ii ia din putere..
La testul cu pedalele mi-a iesit P0100 si P0335

MODEL: Astra G
MOTOR: 1.7
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
P0100 senzor Maf , debitmetru , schimba-l cu unul nou sau sh, dar original , nu aftermarket , dar pana atunci scoatei mufa si mergi fara el , daca merge bn. sigur este defect.Nu incerca sa il cureti , nu vei reusi.
P0335 ,senzor turatie vibrochen , se inlocuieste , tot pe original , e senzor magnetic , nu se curata , nu ai ce.
Pt. o treaba mai buna , da jos egr-ul si curata-l , o sa te crucesti ce o sa gasesti in el si senzorul Map de presiune turbo de pe admisie , da-l jos si curatal , e sub electrovalva egr-ului sus pe admisie inspre distributie.Bafta.
  • C9474

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru ajutor o sa ma apuc de ea !
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR