Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
De ce ai achitat 80% din masina inainte de a ajunge masina ? Te-au obligat ei ? Ai incercat sa iti iei banii inapoi ?
Skip ads

  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Am vrut sa achit cat mai mult ca sa "fentez" cursul euro care tot crestea. M am oprit din a plati tot pt ca mi am cam pierdut rabdarea.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Refuz sa cred ca reprezentanta se comprta ca un zidar la negru, care daca i-ai dat banii la inceput, vine cand vrea el la lucrare si face ce vrea cu tine. Refuz sa cred asta dar cine stie...
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
E mult de spus si prea publica postarea ca sa ti povestesc motivele pt care sunt prins in aceasta "capcana".
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Inteleg. Ce nu inteleg este de ce tie, care ai dat comanda in octombrie, ti-au zis ca vine in iulie si mie, care am dat comanda in decembrie, mi-au spus ca vine in iunie. Cine minte ? Cineva trebuie sa minta. Cred ca la mine se minte.
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Cred ca ramane de vazut.....sau e o chestiune de anduranta. In functie de cum te a simtit dealerul ca suporti amanarile.....oricum, multe chestii care nu se leaga. Inainte sa se inchida fabrica, termenul era de livrare 1 aprilie - iesirea din fabrica. Cu fabrica inchisa 1 luna, ma asteptam la o intarziere de 2 sapt. Adica din momentul deschiderii, sa iasa pe poarta fabricii la 2 sapt. Acum, ei zic ca redeschiderea e la capacitate redusa, asadar 1 luna pana la iesirea din fabrica + 1 luna pe traseu ( oprirea in Gyor). Cam asta e timpul - luna mai si iunie. Livrare efectiva in iulie, sper eu, in primele zile din iulie.
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Cred ca ramane de vazut.....sau e o chestiune de anduranta. In functie de cum te a simtit dealerul ca suporti amanarile.....oricum, multe chestii care nu se leaga. Inainte sa se inchida fabrica, termenul era de livrare 1 aprilie - iesirea din fabrica. Cu fabrica inchisa 1 luna, ma asteptam la o intarziere de 2 sapt. Adica din momentul deschiderii, sa iasa pe poarta fabricii la 2 sapt. Acum, ei zic ca redeschiderea e la capacitate redusa, asadar 1 luna pana la iesirea din fabrica + 1 luna pe traseu ( oprirea in Gyor). Cam asta e timpul - luna mai si iunie. Livrare efectiva in iulie, sper eu, in primele zile din iulie.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cum naiba sa iti prioritizeze data de productie, in functie de cum te "simte" delaerul ?!?! Asta mi se pare inacceptabil. Este rezonabil sa credem ca viteza de productie va fi mai mica (nu si cea de transport de la poarta fabricii) dar in acelasi timp, numarul de comenzi este cu mult mai mic decat cel din aceeasi perioada a anului trecut si ar trebui sa faca fata cu timpi onorabili. Vom vedea. Insa daca nu vine la data de 15 iunie sau mai devreme, eu nu mai cumpar aceasta masina si cred ca voi lua un Sportage.. Dar de pe stoc si cu negocieri ample, ca deh, acum piata este in favoarea mea.
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Cum sa platesti mai omule 80%, Doamne sfinte, invoci forta majora si iti iei banii inapoi, este incredibil, spune aici cum de ai achitat atata amar de banet. Ce diferenta de curs euro, culegi sparanghel de ar fi contat aia 800-1000 lei in plus la plata finala?
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Trebuie sa vezi unde s-au dus de fapt banii tai. Eu cred ca au folosit banii o perioada si au dat comanda mai tarziu. Altfel nu imi explic de ce a ta are delivery date dupa a mea, care a fost data in comanda doua luni mai tarziu.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Depinde ce vrea si el, daca i-a casunat pe opel, sta si rabda
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Am platit pt ca voiam sa mi iau de pe cap plata masinii. Si da, si cursul euro a fost un factor, mai ales ca e plata la cursul valutar + 1%. O sa hotarasc daca astept dupa masina sau imi cer banii inapoi si mi iau Jeep Compass
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Pai ti-au dat termen final si sigur sau te aburesc?
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Jeep Compass e mai mic decat GLX si nici nu ai aceleasi optiuni la aceeasi suma de bani. Pentru mine nu este un deal.
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
N am primit niciun termen cert. Cum s or alinia planetele....
Mda, Jeep Compass e asa cum spui tu....d aia tot ezit.....
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Pai si de ce nu de la pejo sau citroen ca e aceeasi firma
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu am cerut dealerului sa imi trimita o captura de ecran pe whatsapp, cu ultimul status si ultima data de livrare. Daca nu trimite, voi considera ca a fost pusa la vrajeala ultima data de livrare si voi incepe sa discut activ cu alte reprezentante, de la alte marci, sa vad ce gasesc la un pret bun si care sa imi placa.
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
3008 sau air cross ul nu mi plac.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Reno, kia,vw,seat, mitsu?
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Opel is my first love Smile)) si la cate optiuni am pus pe el, orice altceva similar ar iesi mult mai scump. O sa astept sa vad ce solutii gaseste dealerul pe stoc, pe undeva....si doar daca merita, schimb. Altfel, n am incotro decat sa astept
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR