Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
bre MadDawg, esti rautacios.....

eu am zis ca decit sa dau 4 mil /buc pt Michelin merge si ceva la jumate' (si se vede treaba ca n-am facut o alegere rea.)

@vectra, daca vrei putem vorbi o zi intreaga (chiar mi-ar placea...la o bere...) despre ce e Slovenia, ce vrea ea si ce facea ea in lume....
asta vizavi de reticenta ta fata de anumite marci...
Skip ads

  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
@maddawg: bai tata, cand am zis ca nu le inghit inseamna ca e parerea mea proprie si asta e , nu ai cum s-o schimbi, de-aia mor de foame multe firme de pe piata, din ignoranta unora ca mine. insa, ea s-ar putea schimba, odata ce as vedea teste, in care aceste marci sa iasa bine, pe segmentul de middle si low-end. Si degeaba mi-ai recomandat acele modele, pentru ca am scris clar ca nu vreau un cauciuc premium (nu ma dau cu STI-ul sau SLR-ul).
@zafirul: si eu astept sa se schimbe ceva la firmele acestea si probabil s-a schimbat mult, dar eu deja nu mai cumpar brandul ci rezultatul final (m-am uitat f mult pe net la rezultatele testelor si ai putea fi surprins de anumite marci/modele).apropos de br, florinake chiar a postat ceva despre intalnirea de primavara...
  • MadDawg

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2005

  • Mesaj Privat
@vectra Bine mah, poate am foest putin cam rautacios. Eu ti-am spus de Sava si Debica pt. ca erau mai ieftine si nu sunt chiar asa rele. Eu mi-am luat acum Lassa Snoways II si sunt mai multumit de ele decat de vechile Michellin. Si asta fara teste. Cu toate ca sunt de iarna merg bine si pe uscat, dar cel mai bine iti dai seama pe zapada de calitatea lor. Asa ca poti sa iei si Lassa in considerare cand alegi. Au si de vara (Miratta, Atracta, Impetus 2 si Impetus Sport). Smile [/b]
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Stie cineva ceva de cauciucuri Kormoran? Mie mi-au fost recomandate de un prieten care are magazin de piese si spunea ca sunt facute de Michelin.
Pretul le situeaza la clasa medie. (undeva la 2.000.000 lei).
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
din variantele expuse de tine, eu asa alege: Firestone F590 FuelSaver 91T, cu astea s'au nascut vectrele noastre. (vezi roata de rezerva)

personal inclin spre P6000 sau Eagle F1
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
MadDawg a scris:@vectra Bine mah, poate am foest putin cam rautacios. Eu ti-am spus de Sava si Debica pt. ca erau mai ieftine si nu sunt chiar asa rele. Eu mi-am luat acum Lassa Snoways II si sunt mai multumit de ele decat de vechile Michellin. Si asta fara teste. Cu toate ca sunt de iarna merg bine si pe uscat, dar cel mai bine iti dai seama pe zapada de calitatea lor. Asa ca poti sa iei si Lassa in considerare cand alegi. Au si de vara (Miratta, Atracta, Impetus 2 si Impetus Sport). Smile [/b]




Apropos de Lassa. Stii ca sunt turcesti?!

Asta nu inseamna ca n-ar fi bune. Un prieten de-al meu a avut 4 Lassa pe un Mit Pajero si a fost ff multumit de ele. Cica sunt mai ieftine si sunt f bune....
Mi-a zis ca le-a luat din fata de la Stadionul National. Cred ca ma bag si eu la 2 pentru fata. ca vine vara si vreau sa am ceva bun....La opresc pe cele mai bune, la pun pe spare si pe fata bag 2 Lassa noi. D-alea de fuga...
Laughing
  • MadDawg

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mircea KDT a scris:
MadDawg a scris:@vectra Bine mah, poate am foest putin cam rautacios. Eu ti-am spus de Sava si Debica pt. ca erau mai ieftine si nu sunt chiar asa rele. Eu mi-am luat acum Lassa Snoways II si sunt mai multumit de ele decat de vechile Michellin. Si asta fara teste. Cu toate ca sunt de iarna merg bine si pe uscat, dar cel mai bine iti dai seama pe zapada de calitatea lor. Asa ca poti sa iei si Lassa in considerare cand alegi. Au si de vara (Miratta, Atracta, Impetus 2 si Impetus Sport). Smile [/b]




Apropos de Lassa. Stii ca sunt turcesti?!

Asta nu inseamna ca n-ar fi bune. Un prieten de-al meu a avut 4 Lassa pe un Mit Pajero si a fost ff multumit de ele. Cica sunt mai ieftine si sunt f bune....
Mi-a zis ca le-a luat din fata de la Stadionul National. Cred ca ma bag si eu la 2 pentru fata. ca vine vara si vreau sa am ceva bun....La opresc pe cele mai bune, la pun pe spare si pe fata bag 2 Lassa noi. D-alea de fuga...
Laughing


Stiam Exclamation Dar spun ca sunt foarte bune. Daca vrei de alea de fuga de la Lassa, iti recomand Impetus Sport care din pacate se fabrica numai de la 205/55 R16 in sus. Asa ca iti raman doar Impetus2 (care in functie de dimensiune sunt H, V sau XL)
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Referitor la cele din lista, nu nu pot face recomandari deoarece nu am folosit. Din ceea ce am folosit eu, generic vorbind(ma voi referi stric la marca si nu la model) pe locul 1 Yokohama, 2 Michelin, 3 Pirelli si Goodyear pe acelasi loc.
Conteaza modelul anvelopei, probabil si unde este produs. Ex. am avut anvelope originale Michelin pe R Megane care la 35k aratau super bine le-am inlocuit cu Pirelli P3000 (ce-i drept pretul aproapre de jumatate fata de Michelin) care arata jalnic la 20k.
off topic ce mi-ar place niste PRO oxy-uri Smile
Skip ads

  • MadDawg

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Uite ce am gasit Exclamation http://www.tirerack.com/
Util Exclamation Very Happy
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
eu sambata am incaltzato cu 4 gume barum bravuris de 195/60/14 care m-au costat 1900000/bucata ...montat ,demontat echilibrat ...inca200.000 sunt super de misto si se zice ca tin destul de mult....acum sa vad si eu daca e adevarat
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
edy2172 a scris:eu sambata am incaltzato cu 4 gume barum bravuris de 195/60/14 care m-au costat 1900000/bucata ...montat ,demontat echilibrat ...inca200.000 sunt super de misto si se zice ca tin destul de mult....acum sa vad si eu daca e adevarat

normal ar fi fost sa nu coste nimic descaltatul/incaltatul cand cumperi anvelopele noi...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Normal e sa coste Wink nici un serviciu nu e pe de-a moaca Wink
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Normal e sa coste Wink nici un serviciu nu e pe de-a moaca Wink

asa este, banii incasati plus adaosul pot constitui un mare deserviciu...
mama lor de nemti Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR