Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X
  • SButoi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Bunã tuturor,
Pentru a putea monta un suport de bicicletã, pe al meu Crossland m-am gândit dacã sã monteze un cârlig de remorca sau bare transversale. In cele din urmã am zis cã cel indicat ar fi sã merg cu varianta de suport pe bare (pret+am si acces la portbagaj când am bicicleta pe suport).
Masina nu are bare longitudinale din fabricatie, deci bare transversale trebuie montate pe caroseria masinii. Si aici am nevoie de pãrerile celor ce au montat bare direct pe masinã. Pe timp de ploaie, intrã apã în habitaclu pe la cheder, pe unde este bratul barei? Care este greutatea maximã suportatã de caroserie, dacã stie careva? V-ati mai întâlnit cu alte situatii neplãcute dupã montarea acestor bare?
Sper sã nu dublez o postare deja existentã (am fãcut o cãutare pe forum, dar nu am gãsit nimic legat de acest subiect). Dar dacã dublez, ghidati-mã în directia corectã.
Multumesc si rãmâneti sãnãtosi!
Sorin


MODEL: Crossland X
MOTOR: 1.2 110cp
Skip ads

  • VNDan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Crossland X 2018 130cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Salut. Am eu montate bare exact ca in descrierea ta, luate din reprezentanta. Nu mi a intrat apa in masina, dar in zona de contact dintre suportul barei si caroserie se stringe apa, dar nu intra in masina decit daca deschizi portiera. O sa ma uit la ce greutate suporta ale mele si o sa revin cu un comentariu. Mi ar fi placut sa stiu de la inceput ca modelul meu nu e prevazut cu suport pentru bare direct pe plafon, as fi platit cei 200 euro suplimentar. Banuiesc ca in timp, cind chederul va pierde din elasticitate se va cunoaste. Insa la acest moment, dupa ce le am demontat si a revenit la pozitia initiala cu usurinta. Ca reper sa realizezi unde vin, ca pozitie, la zona de contact dintre plafon si portiera este o gaura, acolo se fixeaza.(daca ai nevoie de foto sa ti faci o idee sa mi spui, ca le am montate pe masina).
P.s. Se monteaza foarte usor, operatiunea o fac singur si imi ia cam 20 minute.
  • SButoi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Salutare,
Când revii cu un rãspuns legat de greutatea suportatã, aș fi recunoscãtor dacã ai da și niște poze pentru a-mi face o idee mai clarã.
Mulțumesc fain!
  • VNDan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Crossland X 2018 130cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2018

  • Mesaj Privat
https://www.opel-accessories...9JVysTbX3RBXtlRdR!-207447638
Aici e linkul care l am primit cind am cerut oferta. Am dat aprox. 1200 ron pe ele.
Maine cind ajung la masina pun si foto.


Skip ads

  • VNDan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Crossland X 2018 130cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Am revenit cu fotografiile
  • SButoi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Mersi fain!
  • acidutu

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Mures
  • Masina: Crossland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Va salut și eu, pentru VNDAN, poti sa-mi spui cat a costat suportul de bare transversale ?
Mulțumesc.
  • VNDan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Crossland X 2018 130cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2018

  • Mesaj Privat
18.06.2020 cost 1185 lei cu tot cu tva
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR