Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • VNiculescu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2020

  • Mesaj Privat
Salve,

Am cumarat masina acum ceva zile, insa sunetul lasa de dorit...as vrea ceva calitate in plus, si cat de cat ieftin...

- sa schimb acest player CD 30 sau boxele? Si unde pot sa fac asta in Bucuresti? Smile


MODEL: Opel Astra H - Bucuresti
MOTOR: 1.7 cdti 110 cp 2012
Skip ads

  • Mihai.P

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Consider ca sistemul audio de pe Astra este foarte ok daca se compara cu alte marci din aceeasi clasa. Insa daca ai urechea asa fina cred ca ai gresit marca, poate trebuia sa te orientezi catre masini mai premium.
Tu vrei calitate in plus doar prin inlocuirea difuzoarelor si a playerului si mai vrei si ieftin. Cred ca vei fi dezamagit indiferent ce vei alege... Cauta pe net si vei vedea posesori de Astra care dupa ce au inlocuit difuzoarele, unii chiar cu marci super cunoscute, au ajuns la concluzia ca se aude la fel sau poate chiar mai rau decat sistemul standard.
Sfatul meu e sa o lasi in pace. Daca vrei calitate iti mai trebuie insonorizare, cel putin pentru usi, player + difuzoare + amplificator, eventual un subwoofer in functie de ce muzica asculti.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Poate boxele sale au membrana sparta cum am eu la doua boxe. La mine atata timp cat functioneaza nu le voi inlocui, nu ma prea intereseaza calitatea sunetului.
Sfatul meu: da jos fetele de usa si vezi starea boxelor, daca nu sunt sparte le demontezi pui niste silicon pe spatele acetora si le montezi la loc; daca nu sunt sparte si vrei alta "calitate" cumperi adaptor si boxa noua.
PS: pentru silicon cauta pe forum si vei gasi de ce recomand! foloseste lupa cu incredere mama ei de viata
  • VNiculescu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2020

  • Mesaj Privat
Inteleg, inteleg. App, prin Bucuresti, cunoasteti pe cineva care se ocupa de sunet? Smile
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Da, stie domnul google daca il intrebi.
  • cutienoua

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2009 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
un radio aftermarket iti aduce usb si BT. folosesc un alpine single din cu un amplificator micut alpine 45x4 rms.
am cumparat difuzoare ,dar nu le-am schimbat inca,de lene. doar tweeterele le-am schimbat.
voi pune un subwoofer sub scaun ,modelul all-in one ,care nu ia mai mult de 10 amperi pentru a nu fi nevoie sa ma conectez de la baterie. voi folosi 12v de la priza de bricheta.
cam asta e minimul pentru un upgrade la sunet.
am un setup identic pe alta masina, e foarte OK. nu e Bang and Olufsen de la Audi,dar mai bine decat stoc.
  • cutienoua

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2009 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
modelul asta de radio te lasa sa controlezi prin aplicatie radioul. de instalat e foarte usor, iti ofera ei ajutorul.

https://www.be-loud.ro/produ...Pioneer/SPH-10BT/
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Si mai ai nevoie doar de un panel 1DIN care sa ti se potriveasca in bord ?
  • cutienoua

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2009 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
trebuie rama adaptoare si mufe adaptoare de la radio aftermarket la mufele de pe masina.
din nou toate astea le gasesti pe situl respectiv. eu nu sunt platit sa le fac reclama,de fapt nu am cumparat niciodata de la ei.
problema la astra e cu firul rosu sau AAC , eu am rezolvat-o in stil romanesc am cautat un 12v intrerupt prin contact in bord si m-am legat acolo. altfel exista niste mufe adaptoare pe CAN care fac acest lucru,dar costa 40$. nu era vorba de bani,dar nu am mai asteptat sa comand online si m-am descurcat singur. sunt electronist,asa ca nu sfatuiesc pe orice sa ia la intamplare acest semnal daca nu are notiuni de electricitate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR