Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Are cineva idee cum se desface oglinda exterioara? Problema este ca la schimbarea oglinzii propriu-zise se pare ca s-a rupt ceva in interior astfel ca nu mai functioneaza reglajul din masina (este modelul simplu - fara incalzire si fara actionare electrica). O pot aranja cu mana, dar la cum sunt drumurile in Bucuresti, se deregleaza tot timpul.
S-a mai lovit cineva de problema asta? Se poate rezolva sau ... trebuie alta?
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Esti sigur ca ai impins bine oglinda in locasurile alea?
De regula intra greu, trebuie sa insisti. Eu am insistat, ca tot nu intra, si intr-un final a intrat, dupa ce s-a spart Very Happy
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu sunt sigur. Asa am cumparat-o. Inca de la prima vizita omul a fost cinstit si mi-a atras atentia asupra acestui aspect. Nu ma deranjeaza fff tare, dar parca as vrea sa o rezolv.
Din cate am vazut eu e bine impinsa, doar ca nu reactioneaza la miscarile parghiei din masina.
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ah ... s-a blocat ie-ul si scrisesem toata polologhia

Daca e la fel ca la cea electrica, ai 2 puncte de prindere pentru reglaje; unul dintre ele e la jumatatea distantei dintre centrul oglinzii si partea superioara, celalalt la jumatatea distantei dintre centrul oglinzii si partea dreapta(sper sa nu ma insel, rog un coleg sa ma corecteze daca e cazul). Banuiesc ca daca e la fel ca cea electrica sunt niste tije care au capul in forma de sfera, respectiv doua locase, in pozitiile de mai sus, sferice la interior.
Drept urmare oglinda trebuie sa fie centrata stanga dreapta pentru a o putea baga in cel de sus si sus jos pentru a o putea baga in cel din dreapta, apesi destul de tare in cele 2 puncte(pe rand !) si ar trebui sa simti cum intra

sper sa te ajute, good baftan
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR