Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • CATALIN LEONARD

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 Z 18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Va salut pe toti.
Problema mea este ca,in turatii mici,in momentul in care accelerez normal,uneori ,nu totdeauna,apare o sincopa,o pauza in functionare,uneori doua pauze,ca si cum motorul ar vrea sa se opreasca,de parca motorul ar fi subturat, iar cutia de viteze (manuala) ar fi intr-o treapta prea mare de viteza,dupa care urca in ture normal.Daca fac plecarea de pe loc,si schimbarea de trepte de viteza,tinand motorul pe la 2000 de ture( gen mers sportiv),nu se intampla asta.Si nu se intampla nici cand motorul e rece.Fenomenul apare doar dupa ce temperatura antigel-ului urca la peste 80°C.Si am mai sesizat,tot din momentul in care a aparut problema asta,si o oarecare lipsa de putere .Motorul nu mai are ,,nervul'' dinainte,nu mai demareaza asa ca inainte,in acelasi regim de conducere.Daca ma puteti indruma ce sa fac,as fi fericit.Aaaa,si mai am o problema,dar este minora.Pe display-ul pe care este afisata ora si temperaturile,am setat sa-mi afiseze viteza instantanee(Inainte aveam setat sa-mi arate consumul la 100/km,sau cel instantaneu,etc).S-a blocat la 17km/h.L-am resetat,a functionat cateva minute,si s-a blocat iar.Repet,asta e ceva minor,cred.
Multumesc anticipat !


MODEL: Vectra-C BB11 ,2003
MOTOR: 1.8 benzina 122 CP
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR