Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • bblusha

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Am nevoie de o parere, mai exact daca se merita sa cumpar masina din link, de exemplu: https://www.autovit.ro/anunt...T.html#c77f57a4a8 - model de genu`, pe benzina.
Mai exact, m-ar interesa daca se poate, si cam cat sunt costurile cu intretinerea (aproximativ).

Multumesc.


MODEL: Opel Insignia benzina
  • Clio1973

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2009 A1.8XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Nu mi vine sã cred ce ieftinã este .
Eu am cumpãrat o mașinã asemãnãtoare din 2009 acum doi ani cu 12500 €( avea 32 000 de km).
N aș spune cã sunt costuri uriașe de întreținere.
De exemplu ,am un telescop spate fisurat Trebuie înlocuit.Am gãsit și la 240 de lei dar și original GM la 440 de lei.Am optat pentru original .Jantele fiind pe 18 un cauciuc ,,onest" este în jur de 450 de lei (Barum Bravuris) iar unul ,,de firmã" cam 800 de lei.Am vãzut și ,,chinezisme" la 300 de lei dar eu n am avut curaj sã le încerc.Mi a cedat încãlzirea în scaunul șoferului.La reprezentanțã mi au cerut 1000 de lei sã remedieze problema dar este posibil ca în București sã gãsești meseriași care pot face așa ceva la 500 de lei .
Mașina este confortabilã,dar motorul nu este puternic.
N are cuplu și se comportã cam ca un motor de 1,6 l de la Logan.Pe drumuri montane virajate este foarte leneș.
Consumul este rezonabil,7,3- 7,5 l % la drum întins 4 persoane și portbagaj plin.În oraș cam 10,5 l %.
Mie îmi place,dar eu mã apropii de 50 de ani,nu fac ,,liniuțe".
Cu alte cuvinte,este o mașinã frumoasã și confortabilã.
  • amaier

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2009 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Vin si eu cu o parere personala legat de acest model pe benzina.
Eu recomand aceasta masina ''balena'', de la confort si siguranta pana la costurile cu intretinere. Eu sunt foarte multumit de ea!
Ceea ce cred ca este foarte important, este felul cum a intretinut-o fostul proprietar. Multi merg pe ideea cu km. Nu spun ca acest aspect nu este relevant, dar NU cel mai important.
A mea are aprox. 220.000 km. Pot spune ca merge ireprosabil. Nu ma zgarcesc la un ulei bun si filtre, il schimb la max. 8.000-10.000 km.
Legat de tablarie, nu sunt probleme nici dupa 10 ani. Este o masina tanc. Cuplul nu se compara cu diesel, dar de unde atata graba? Eu unul ii dau timp caci si eu am timp Smile) S-a cam dus vremea liniutelor. Urca relativ repede la 150-160 daca o turezi...Consumul depinde de pedala, in oras am 10-10,5. In afara in jur de 6,5-7 cu doua persoane, mers normal.
  • bblusha

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Multumesc frumos pentru pareri.
Sper sa se mai incumete si altcineva.

Multumesc anticipat.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu ma incumet sa iti recomand o carte de gramatica....sau rezolva cu titlul ala agramat Very Happy Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR