Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • claudiudemian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Combo 2019 DV5RC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Salut,

Avem un Opel Combo E din 2019, motor 1.5 diesel de 130 CP iar astazi ne-au aparut in bord urmatoarele doua erori:
Prima: Defect la motor: Reparati vehiculul
A doua: Defect la antipoluare.

AdBlue-ul l-am adaugat in Februarie iar de atunci am facut aprox 3000 km, momentan suntem la 13110 km.

De la ce ar putea fi?

Saptamana viitoare suntem programati in Service la revizia de 1 an si sunt curios ce vor gasi. Problemele de genul asta sunt acoperite de garantie, nu?

Multumesc!


MODEL: Combo 2019
  • IBastea

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Ce ați rezolvat?
Avem un Combo din același an si acum, la14500 de km ne-au apãrut aceleași erori.
  • claudiudemian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Combo 2019 DV5RC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Trebuia umplut rezervorul AdBlue. Capacitatea lui e de 17 l se pare (nu stiu cum de nu am gasit informatia asta...) iar eu am adaugat doar 10 l. Altceva nu mi-au zis cei de la service sa fi facut...
  • C5028

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Combo 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2024

  • Mesaj Privat
Salut! Am aceleași probleme. Prima dată a apărut la 55.500 km, am fost la service Rădăcini din București și mi-au făcut o resoftare ca să treacă peste eroare. Acum am 60.500 și mi-a reapărut eroarea. Am fost la altcineva la o diagnoză și eroarea este dată de filtru de particule DPF.
Am un coleg cu aceeași problemă căruia i-au schimbat în baza garanției filtrul respectiv.
În ceea ce privește Ad Blue, am făcut plinul la el acum mai bine de 5000 km și nu mi-a mai cerut de atunci.
La voi au mai reapărut problemele?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR