Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • ghita_49

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am scurgeri de apa in portbagaj,in apropierea telescopului sparte-stanga.Mie imi spune un tapitier auto ca apa o am de la trapa de aer,sub aceasta trapa fiind o tava.Din aceasta tava sunt doua furtune de scurgere spre stalpi caroserie spate,un furtun probabil fiind rupt sau infundat.Meseriasul imi spune ca ii necesara demontarea tapiteriei de pe aproape jumatate din caroserie. Dvs. ce stiti despre asta ?Va multumesc.
Eu n-am folosit acea trapa de mai bine de 2 ani,acolo este o garnitura.N-ar trebui sa-mi ploaie si in interiorul autoturismului.Am inteles ca acea tava de scurgere ii numai in limita in care se deschide trapa.



MODEL: Corsa 2003
  • mariustintea

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Meriva 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Tapițeria de pe corsa c se demonteazã foarte ușor, mai ales find hatchbach se scoate find spate.Cu ea scoasã puteți vedea pe unde sânt scurgeri de apa.
PS. Tapițerul are dreptate in ce-a ce privește tãvițã și furtunasele.
  • CBlanaru

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2003 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Verifica garnitura de cauciuc de la stop stanga _ dreapta daca este degradata intra apa in portbagaj si mai verifica imbinarile de la panou spate si caroserie daca este sarit chitul poate intra apa si pe acolo la mine asa a fost am pus silicon si sa rezolvat .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR