Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • Leventemajor

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Salut , Detine cineva acest model Grandland X 1.6 benzina 180 cai cutie automata 8 viteze ceva pareri a si dori

multumesc anticipat
MOTOR: 1.6 benzina 180 cai cutie automata 8 viteze
  • fara

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am facut pana acum putin peste 3000 km. Masina este din nov 2019, dar cu pandemia nu am prea mers cu ea.
Am revenit recent din concediu din Bulgaria si pot sa spun ca am fost foarte placut impresionat de cum s-a comportat la drum. Consumul a fost la bord de 7,1 l/100 km, la pompa cam 7,6 l/100km, mixt, in sensul ca am mers zilnic cu ea la plaja. Nu am avut nicio problema la drum, pedala oricand am avut nevoie iar schimbatul vitezelor face toti banii. Ca viteza am mers 120-130 km cu exceptia satelor bulgaresti unde trebuia redusa la 40-50 din cauza ”cocoaselor” din asfalt.
Pot spune ca acum ne-am imprietenit cu adevarat.
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Si eu am facut 2700 km cu ea. Motorul e decent ca putere, cutia de viteze peste medie. Nu schimba foarte rapid, dar anticipeaza destul de bine vitezele. Nu este o combinatie sportiva, dar pentru un SUV se comporta foarte bine. Consumul mediu la mine este 11l/100, dar mai mult am mers in Bucuresti. Pe Bucuresti-Constanta a fost 7.5l/100 cu pilotul automat la 130.
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Revin cu detalii despre cutie, dupa ce am facut un drum mai lung. Un pic ciudat cum functioneaza modul manual al cutiei, care este de fapt tot un mod automat.
Ma asteptam daca sunt in manual viteza a 3-a, si accelerez brusc sa ramana in a 3-a si sa accelereze, dar nu e asa. Chiar daca esti pe manual, retrogradeaza daca accelerezi brusc. Ar fi fost foarte folositor la depasiri, cand nu vrei sa ai parte de intarzieri legate de retrogradare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR