Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Desi e cam vechi subiectul eu numai acuma am dat peste el. Un anume Costel Casuneanu a intrat in posesia primului Bugatti Veyron din romania la inceputul anului curent. Ce e si mai interesant e articolul urmator: http://www.ziaruldebacau.ro...nilor&print=1 care vrea sa ne convinga de faptul ca acest individ si'a ridicat ditamai averea prin munca cinstita...








Sursa: daciaclub
Skip ads

  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Bine a spus cine a spus vorba: "Cica romanii nu au bani"......ORICUM.....E DOAR O MASINA.....
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Oituzul e la 20 km de Onesti (casa, dulce casa). Omul are o avere estimata la vreo 90 mil dolari si, intr`adevar, nu prea s`a aratat. Are vreo 3 preinfarcturi la activ, deci ia lucrurile usor. Are 2 baieti relativ la locul lor, nu prea isi arata starea sociala. Unul se plimba cu un SEL600 model `94, iar altul cu un Hummer H2. Din cand in cand, mai scot la plimbare si un Lamborghini Gallardo alb. Modul in care si`a facut averea e prea putin cunoscut; in zona, circula zvonul ca ar fi adus si ingropat deseuri radioactive de la nemti imediat dupa revolutie. E doar un zvon; cat de adevarat o fi, numai el stie.
Masina, ce mai, am vazut`o o singura data in oras, dar e avion. 1001 CP, bla bla bla........1.000.000 euro. Cel mai exclusivist accesoriu (rutier, cel putin) la ora actuala.
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Lucky bastard ...
Skip ads

  • deleted-6211

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Casuneanu este patronul firmei Pa&Co, firma de constructii care este prezenta in Bucuresti...

Sunt cei care s-au ocupat de constructia Bucharest Ring...
  • gp6722

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Vectra 2001 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2005

  • Mesaj Privat
andy_nr10 a scris:Casuneanu este patronul firmei Pa&Co, firma de constructii care este prezenta in Bucuresti...

Sunt cei care s-au ocupat de constructia Bucharest Ring...


numit si "Regele asfaltului"... personaj celebru ...
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu inteleg de nu ne bucuram ca in tara asta, asa cum este (naspa ,de care fuge toata lumea )exista si masini, pe care unii din vest le vad doar pe net sau la televizor ... noi mergem in continuare pe principiul " sa moara capra vecinului " sau mai grav "sa moara vecinul sa-i luam capra !"

" gizas " ce conteza cum a facut omul banii ? atata timp cat nu sant luat din buzunarul meu ... din partea mea sa scoata mama si sora la "produs" si a doua zi sa comande un Veyron ca sigur nu ma deranjaza ...(poate chiar o sa-l apreciez ca a avut curaj )
  • utzag

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
GODLESS a scris: ce conteza cum a facut omul banii ? atata timp cat nu sant luat din buzunarul meu ... din partea mea sa scoata mama si sora la "produs" si a doua zi sa comande un Veyron ca sigur nu ma deranjaza ...(poate chiar o sa-l apreciez ca a avut curaj )



"ce conteza cum a facut omul banii ? atata timp cat nu sant luat din buzunarul meu"

Pai vezi tu conteaza cum a facut omul banii. Tocmai aici este problema ca banii multi, de obicei, se fac din afaceri cu statul (ilegale mai pe fata) si aici ar cam trebui sa ne intereseze ca probabil acest Bugatti este si din banii tai. Daca i-ar face legal l-am intreba cu totii cum pt ca am dori si noi sa facem multi bani dar LEGAL, dar stim cum intra in buzunar averi de milioane de euro si deaia cam suntem cu capra vecinului caci capra este probabil din banii nostri (in acest caz)
Skip ads

  • agu

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2006

  • Mesaj Privat
[quote="utzag"]
GODLESS a scris: ce conteza cum a facut omul banii ? atata timp cat nu sant luat din buzunarul meu ... din partea mea sa scoata mama si sora la "produs" si a doua zi sa comande un Veyron ca sigur nu ma deranjaza ...(poate chiar o sa-l apreciez ca a avut curaj )



"ce conteza cum a facut omul banii ? atata timp cat nu sant luat din buzunarul meu"


Omul e prieten cu Basescu si a facut Veyronul din asfaltarile din Bucuresti , impreuna cu ospatarii de la Golden Blitz .
Asa ca ne intereseaza...
  • ciubiwrx

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 2000 X25TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
tot respectu' .acu trebuie numa' sa-i dea fooorjjjjaaaaaa
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@utzag da ce tu esti statul ? de zici ca se iau banii din buzunarul tau ...
Pai daca ai fost la vot si ai pus stampila unde "trebuie"... ai dat "capra gratis vecinului " omul invata din greseli ...
" Daca i-ar face legal l-am intreba cu totii cum pt ca am dori si noi sa facem multi bani dar LEGAL "
http://www.forbes.com/2007/...8billie_land.html
intreaba-i pe astia prima data cum au facut multi bani ... (sau nu i-au facut legal ?)hmmm

@agu 1. Cine la facut pe Basescu primar in Bucuresti ? mama din Maramures ?
2.Si daca era prieten cu Mos Craciun ce mai ziceai ?
3. "impreuna cu ospatarii de la Golden Blitz " asta a fost cea mai tare .... hahaha m-am spart de ras ... Laughing Ce e cu ospatarii ? Fac asfaltari ? Is cumpara si ei un Veyron ? Shocked
  • andreizr1

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Manta 1976 20e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ma gandeam putin la titlul forumului... "Primul Veyron din romania"

sunt sigur ca vor urma si altele.... doar e la moda...
asta in timp ce in alte tari mai mari si mai "bogate" nu este nici unul si poate nici nu vor fi....
Skip ads

  • picmiki

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
alex_arhire a scris:Oituzul e la 20 km de Onesti (casa, dulce casa). Omul are o avere estimata la vreo 90 mil dolari si, intr`adevar, nu prea s`a aratat. Are vreo 3 preinfarcturi la activ, deci ia lucrurile usor. Are 2 baieti relativ la locul lor, nu prea isi arata starea sociala. Unul se plimba cu un SEL600 model `94, iar altul cu un Hummer H2. Din cand in cand, mai scot la plimbare si un Lamborghini Gallardo alb. Modul in care si`a facut averea e prea putin cunoscut; in zona, circula zvonul ca ar fi adus si ingropat deseuri radioactive de la nemti imediat dupa revolutie. E doar un zvon; cat de adevarat o fi, numai el stie.
Masina, ce mai, am vazut`o o singura data in oras, dar e avion. 1001 CP, bla bla bla........1.000.000 euro. Cel mai exclusivist accesoriu (rutier, cel putin) la ora actuala.


Apropo de copii lui, departe de a fi la locul lor (parerea mea, din ce stiu si cunosc)...si hummer-ul stiu ca l-ar fi "stricat", acu' se da cu un cheyenne usor modificat. Wink
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Sper sa nu-l vedem asa !







  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Aici sunt banii dumneavoastra! Laughing
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Tocmai ca eu sper sa-l vad asa.

Si da, noi suntem statul, in caz ca nu se stia. Statul nu face bani din neant ci din taxele si impozitele pe care le platim noi. Deci banii si i-a luat din banii nostri.
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Si eu sper sa-l vad asa!
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
MIMul a scris:Si eu sper sa-l vad asa!


Nu ma bucur de raul omului, da si eu zic la fel ... cat mai repede Evil or Very Mad
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai e cam intrega masina... ce va doriti voi sint alti bani luati de la noi pt reparatia ei... iar ala sigur n-a patit nimic... hehehehe
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Of of.....capra vecinului..........
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR