Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • stalker

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Pentru ca am de schimbat ceva bucse, capete de bara etc. m-am apucat sa citesc pareri despre meseriasii din service-uri. Chiar nu mai stiu unde sa ma duc. Cei de la Augsburg pareau de incredere, dar dupa 2 experiente nefericite cu ei si dupa ce am mai citit ca si altii au avut probleme, nu imi mai sint, sa zicem, simpatici. Prima data mi-am schimbat anti-gelul la ei si meseriasu' a aerisit cam putin instalatia. Am mai completat eu un vreun litru si ceva de apa distilata. "Se mai intimpla...". A doua oara au uitat sa puna garnitura la filtru de ulei... Parca nu as face teste si pe directie cu ei. Am fost la DiBAS pe Turnatorilor (nefericita adresa... oare exista si o strada a filatoarelor?). Super baieti. Si-au cerut scuze ca masina dinaintea mea nu e gata si trebuie sa mai astept 15 minute. S-au uitat pe la roti, au tras de ele, trebuie aia aia si aia. Cu tot cu manopera cam 14 mil. Dincolo era mai ieftin. Cu dar... Dar merita? Merita sa risc pentru un pret la jumatate sau pe aproape... Acum cine stie si 14 mil cum va iesi?

Are cineva alta solutie? Una de calitate in primul rind, dar fara "do it yourself".

Drum Bun!
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mai da-le o sansa celor de la Augsburg sa nu te dezamageasca din nou.Din ce stiu eu cel putin ,mai au si ei zile proaste,dar spre deosebire de altii chiar acorda asistenta la procurarea pieselor,monteaza si garantia lucrarii nu este doar pe hartie.Sfatul meu este sa incepi discutia direct cu seful de service,sa-i spui problemele pe care le-ai avut la ei si sa ceri mai multa grija la efectuarea lucrarii.
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mai da-le o sansa? Nu au aerisit instalatia si au uitat sa puna garnitura de la filtrul de ulei si sa le mai dea o sansa? Eu as zice sa dea cu ei de pamant, meseriasii lu' peste pe care-i doare undeva de clienti si de masinile lor. Mai da-le o sansa, Stalker, poate data viitoare uita sa-ti stranga suruburile la o roata si te trezesti prin copaci. Eu am o parere despre astia: daca au facut o greseala, vor face si altele, pentru ca nu le au cu meseria asta si sunt suficient de cretini incat sa nu le pese ca pun viata oamenilor in pericol. Sfatul meu: uita-i si cauta in alta parte.
  • stalker

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Oare erau chestii simple si le-au tratat cu superficialitate? La operatiuni mai complexe sa fie mai atenti?
Cautind pe site am mai gasit si niste oameni carora li s-au prezentat defecte aberante la acelasi service.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=11929
Iaka d'aia era buna veche Dacie... o reparai singur in parcare. Smile)

De DiBas-ul pe pe Turnatorilor ce parere aveti? Mi s-au parut prietenosi si cel putin interesati sa faca treaba. Si ar mai fi un avantaj... macar poti sa stai linga ei si vezi ce fac.
Skip ads

  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu cred ca la detalii se vede cat de bun este cineva. M-am ferit intotdeauna de oamenii care spun "ei, las-o dom'le, pentru rahatzelul ala o sa-mi pierd juma' de zi?" Detaliile fac diferenta, de cele mai multe ori. Eu unul, repet, nu mi-as da masina pe mana unuia care-si baga picioarele intr-un lucru pentru ca e "neimportant". Gandeste-te cum ar reactiona daca s-ar confrunta cu probleme mai serioase...
  • stalker

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cam asa e. cautam o explicatie...
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Cand citesc DiBas/Turnatorilor imi creste tensiunea... Imi aduc aminte cum a stat Opelul 10 zile (din care 8 a plouat) fara capota Sad
Detalii in https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=4479 , nu mai repet ... De atunci nu am mai calcat p'acolo.
  • katalin1984

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
deci pana la urma ce service recomandati ?
Ca as vrea si eu sa imi fac frana de mana si nu prea stiu pe unde sa alerg la ce probleme ati avut.....
recomandati-mi si mie ceva please Smile
  • IXOR

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2006 2.0CTDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare opelistilor,daca tot se discuta despre cele mai bune si cele mai putin bune service-uri din iasi,vreau sa atentionez pe viitorii clienti ai service-ului TUROM ,IASI,B-dul POITIERS nr 2,ca nu sunt chiar asa de seriosi pe cat ii cred altii.Recent mi-am ,,reparat'' opelul la ei,m-am dus cu o problema dar am plecat cu 2,mecanicii sunt tineri si sincer...nu sunt chiar asa meseriasi.Iar la sfarsit dupa ce au facut ,,reparatia'' s-au comportat la fel ca orice ,,bun meserias'':nu stiu!,nu cunosc!,poate e de la...,se mai intampla si asa,dar nu e grav.Oricum daca va duceti la ei lasati-i doar sa demonteze,fara sa mai puna la loc,ca se pierd.Nu va lasati inselati de ospitalitatea cu care va intampina ca si aia o platiti la sfarsit.Sincer,asa ma apuc si eu de mecanica,te murdaresti un pic pe haine,iti cumperi sau inchiriezi o hala,iti faci un pic reclama pe forum(bineinteles tu si inca vreo 3-4 amici,care lucreaza cu tine) si asa incepi sa scoti bani de la altii.Sunt meseriasi care lucreaza exemplar si fara a avea un service,deci nu mai dati cautare pe net ,,cel mai bun service'' ci ,,cel mai bun meserias'',poate asa va reparati(in sensul bun al cuvantului) masinile.Va salut si va doresc multi km cu opel-urile dar in nici un caz pe la service-urile capcana.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR