Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • DGO2508

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Bunã ziua. Am și eu un Opel Vectra gts.. 2004.1.8 benzina.. Am un troncanit la volan.. Am bãgat 20 mil sa scap de zgomotul asta și nimic.. Am fost ca 2 3 mecanici și nu au depistat de unde este zgomotul.... Zgomotul aparã dupã 10 15 chiar 20 minute de pers cu mașina.. Nu troncane când virez stânga sau dreapta... Doar când merg încet... Și dau prin mici gropi...... De la ce poate fi...?....
Zgomotul îl simt în volan.. Dar nu am joc la volan.

MODEL: Opel Vectra gts.
MOTOR: 1.8 130
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Joc in caseta de directie ? Totusi daca ai fost la 2 sau 3 mecanici ar fi trebuit sa isi dea seama de jocul asta.
Joc la coloana de direcie ? (intre volan si caseta de directie).
  • DGO2508

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Nu știu ce sa zic.. Nu știu la ce mecanic sa mai ma duc ca iar schimb ceva ce nu are legãturã cu troncanit ul asta la volan.. Și îmi e frica sa bag bani aiurita în ea.. Pentru ca am bãgat destui pana acum.... Și sincer ma enerveazã troncanit ul asta... Mai este ceva ca îl simt la volan.. Și se Audi cam în auntru adicã afara nu se aude...
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Intreaba si tu pe Facebook, poate ca e vreunul mai rasarit pe FB decat toti mecanicii astia la care ai fost.
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
NU stiu ce sa zic ...
Raman la ideea mea (joc in caseta de directie sau in coloana de directie) vezi pozele atasate cu coloana de directie la Astra H (sper sa nu incalc nici un drept de autor) Jocul poate sa fie dat de uzura celor doua cruci cardanice din prima poza (in poza a doua ele sunt jos, iar sus ar veni montat volanul).
Eventual ar mai putea fi joc la flansa de la amortizor (flansa prin care este conectat amortizorul de caroserie).
Sa treci la profil orasul din care esti, poate primesti recomandare si de un mecanic bun la tine in zona.


Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR