Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Anzu

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Dupa fiecare ploaie sau spalare la spalatorie, daca deschid portbagajul, sunt surprins cata apa se strange in interiorul usii de portbagaj.... Apa aia nu are ce cauta acolo, in timp va provoca ruginirea usii dinspre interior...

Patiti si voi asa ceva? E un defect de design sau are a mea niste gauri de scurgere infundate din fabrica...?


MODEL: Astra 2018
Skip ads

  • m3thos

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca e ceva la design, si nu se scurge de pe margini. Cam la fel patesc si eu la ST
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Anzu a scris:Dupa fiecare ploaie sau spalare la spalatorie, daca deschid portbagajul, sunt surprins cata apa se strange in interiorul usii de portbagaj.... Apa aia nu are ce cauta acolo, in timp va provoca ruginirea usii dinspre interior...

Patiti si voi asa ceva? E un defect de design sau are a mea niste gauri de scurgere infundate din fabrica...?


MODEL: Astra 2018


Dupa o ploaie serioasa, cand deschid usa fata stanga se scurge un pic de apa ( la ochi, aprox.15-20 ml), la celelalte 3 nici macar o picatura....masina are 4 ani si se prezinta ca in prima zi. Incearca sa introduci in orificiile de scurgere un "soricel" de prindere/colier de plastic din material ceva mai dur , poate sunt infundate...apa se mai scurge si prin gaurile special capsate din chederele de pe usi.
  • Anzu

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2018

  • Mesaj Privat
E vorba de usa de la portbagaj la hatchback. M-am tot uitat daca are gauri de scurgere pe undeva si nu am vazut, insa pe sus se strange apa. Mai verific azi inca o data sa deslusesc misterul.
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Hayon-ul/hatchback are scurgere in partea de jos , exact pe mijloc ( este o gaura de scurgere acolo).
  • Anzu

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Verificat, am gasit gaura, dar totusi dupa o noapte ploioasa, a doua zi, desi pe jos afara e uscat, cand deschid usa la hayon se scurge apa din ea... O sa bag o sticla de apa pe sus, sa vad daca nu cumva gaura aia centrala e infundata cu ceva...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR