Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • SSega

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2020

  • Mesaj Privat
Salutare,

A schimbat cineva parbriz panoramic? Daca da, cat a costat si unde a gasit. La dibas mi s-a cerut suma de 8000 de lei, as vrea totusi ceva muuuuult mai ieftin, de banii astia mai cumpar un Astra Smile)

Ce sfaturi aveti? Multumesc!

Sorin


MODEL: Astra H 2008
MOTOR: 1.4
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
vezi in satul in care locuiesti daca sunt magazine de parbrize si daca aduc la comand., daca nu, poti incerca la magazinele mari dar fiind panoramic slabe sanse sa gasesti in alt loc decat la reprezentanta si la parbrizari
  • SSega

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2020

  • Mesaj Privat
salut. din pacate, nu am reusit inca sa ma mut la sat, inca ma uit de niste case, dar mersi de gand. Smile
daca am ajuns sa intreb aici, mi se pare ca e destul de clar faptul ca deja am sunat la diferite business-uri care se ocupa cu asa ceva si care nu au astfel de parbriz...

So... tenx!
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

de ce nu va completati toate datele la profilul utilizatorului ?

Probabil de aici si raspunsurile pe care le primiti...

In momentul in care te inscri accepti ca vei respecta niste reguli, se pare ca nu este asa.

Multumesc.
Skip ads

  • SSega

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2020

  • Mesaj Privat
Salut,

Am completat toate datele cerute la crearea contului, singura info incompleta este ca am trecut doar motorul de 1.4, fara "z14xe...". Cel putin asta se cere atunci cand te loghezi cu contul de Google.

O sa-mi fac timp sa intru in contul meu sa vad ce mai e de completat, ce sa zic. Am pus o simpla intrebare intr-o situatie de criza, nu am intrat aici pentru a face bonding cu proprietarii de Opel din Romania. Asta voi decide dupa ceva timp petrecut pe aici. Ce date doriti sa stiti despre mine, ca sa imi puteti raspunde?

Multumesc anticipat pentru raspunsurile la subiect!

Tx,

S
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
pai spre exemplu nu apare locatia (pote iti recomanda colegul ceva/pe cineva de acolo de unde esti), asa... ce sa zica?

nu apare masina pe care o ai, daca se va intinde topicul pe mai multe pagini (am patit asta) esti nevoit sa revii la postul initial ca sa vezi ce masina a scris initiatorul ca are - si e enervant...

La asta ma refeream. La mine (si la altii) daca pui cursorul pe imaginea de profil vei vedea de unde sint si ce masina am oriunde comentez sint cerinte minime.





cred ca m-am facut inteles.


Ultima modificare facuta de gabimilo1 la Joi 17 Sep, 2020 2:16 pm, modificat de 2 ori in total
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
colegii se refereau ca la profilul tau nu scrie de unde esti ceea ce este important ca poate te puntem indruma spre un loc unde sa iti rezolvi problema
in alta ordine de idei, daca ai intrat pe acest site ca si membru vei intelege ca nu toata lumea are rabdarea si timpul sa fie delicat si manusi ci iti vor raspunde raportat la modul cum pui problema.
daca scriai ca esti din bucuresti si ca ai incercat in locurile X, Y si Z si doar la reprezentanta ai gasit parbriz la pretul postat si rogi vreun coleg care stie sa iti spuna unde ai putea gasi asa ceva poate si colegii erau mai calzi si iti dadeau un raspuns mai satisfacator... trebuie sa mergi pe principiul actiunii si reactiunii in viata Smile
cat despre parbrizul tau, incearca sal AutoA sau la EDS service dar nu cred ca vei avea noroc prea mult. Aceste masini cu parbriz panoramic sau putine si in consecinta si piata pentru schimbarea lor este mica sau inexistenta. Asta este un pret pe care il platesti pentru a avea asa ceva.
mai poti incerca prin dezmembrari dar slabe sanse si trebuie sa fie experti aia care il dau jos si il monteaza la tine. succes
  • SSega

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2020

  • Mesaj Privat
Mersi de info guys, am actualizat datele, zic ca e ok acum. in alta ordine de idei, tocmai din lipsa de timp si rabdare am pus intrebarea foarte scurt, stiu ca suntem cu totii presati de timp in zilele de lucru. Informatiile sunt variate, un user pe youtube spune ca "am schimbat cu 1700 de lei la service di bas", altul spune ca l-a costat 6000 de lei ca pret de optiune, eu aflu ca e 8000 de lei cu tot cu manopera. Pana atunci, o sa merg sa repar ciobitura pentru a evita extinderea fisurii, ca sa pot sa iau rar-ul la anu'. Smile N-am de gand sa schimb prea curand masina, isi face treaba si ma simt bine in ea.

De intrebat am intrebat la primele 4 rezultate pe google (austroglass si urmatorii). Ideea e ca ma ajuta un raspuns de la cineva care a schimbat sau macar a avut un astfel de parbriz. Sunt foarte putine rezultatele cautarii offline, mai astept o oferta de la inca un service, sa vedem ce pret ofera ei, am sa ma interesez si cat e fara manopera.

Daca mai sunt printre voi oameni care s-au confruntat cu schimbarea panoramicului, sa-mi dati, va rog, de veste.
Apreciez!

S
Skip ads

  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,287
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@gabimilo1, @mikyboy - cei care se înscriu cu contul de Google sau Facebook nu vor avea locația completatã la profil și nici mașina.
Opțiunea de login prin FB/Google existã pentru cã e mai rapidã (douã-trei clickuri) și mai preferatã decât formularul nativ.

Odatã înregistrați oamenii sunt redirecționați automat unde intenționau sã meargã (de obicei spre postare).

Vã rog sã înțelegeți acest lucru iar dacã locația este importantã pentru a rãspunde la subiect, cereți-o mai întâi.

@SSega - scuze de offtopic.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
@Mr.Opel - ok acum am inteles insa ar trebui ca macar locatia sa fie obligatorie ca altfel si daca intrebam poate omul nu vrea sa spuna si atunci nu stim spre cine sa il indrumam sau ce recomandare sa ii dam. Sunt 2 click-uri si un text scurt. Nu cred ca dureaza mai mult de 10 secunde sa scri un oras si eventual masina.... altfel o sa fie ca la talcioc unde toata lumea isi da cu parerea si sfaturi dar nu ajuta intotdeauna Smile
  • SSega

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2020

  • Mesaj Privat
Mr.Opel a scris:@gabimilo1, @mikyboy - cei care se înscriu cu contul de Google sau Facebook nu vor avea locația completatã la profil și nici mașina.
Opțiunea de login prin FB/Google existã pentru cã e mai rapidã (douã-trei clickuri) și mai preferatã decât formularul nativ.

Odatã înregistrați oamenii sunt redirecționați automat unde intenționau sã meargã (de obicei spre postare).

Vã rog sã înțelegeți acest lucru iar dacã locația este importantã pentru a rãspunde la subiect, cereți-o mai întâi.

@SSega - scuze de offtopic.


Mersi pentru interventie si clarificari.

Legat de request, daca apare cineva care a reusit sa schimbe acest tip de parbriz, astept cu nerabdare info de la el/ea.
Pana una alta am reparat crapatura si nu ar trebui sa mai fie probleme cu extinderea ei, aproape ca nici nu se mai vede. La pietre cat mai putine, ce sa zic Smile

S
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
La atelierele specializate de parbrize ai intrebat?
Baga si tu pe google "parbrize bucuresti", o sa gasesti o gramada.
Un parbriz normal la reprezentanta costa 2000 lei, la un astfel de centru, vreo 400 Smile
Skip ads

  • SSega

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2020

  • Mesaj Privat
Salut, da, cum ziceam si mai sus, am vorbit la firme de parbrize, nu aduce nimeni un asemenea tip de parbriz.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR