Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X
  • Bunea Catalin

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Galati
  • Masina: Crossland X 2019 ENG-3CYL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2019

  • Mesaj Privat
La scurt timp dupã ce am cumpãrat mașina(luna august2019) , am constatat ca trage dreapta. Prin octombrie-noiembrie m-am dus la reprezentanta cu problema, au verificat, am fãcut împreunã o plimbare cu ea și mecanicul a zis: da, pare ca trage dreapta. Cicã E posibil sa fie din cauza roților de iarna poate e de vina vreun cauciuc. Dar ea trãgea dreapta și cu rotile originale. Timpul a trecut, nu prea conduc des mașina, dar am fãcut o programare în service pt 25.09.2020 în speranța cã vom soluționa problema.
Ati întâlnit problema asta la voi?


MODEL: Crossland X 2019
MOTOR: ENG-3CYL
Skip ads

  • acidutu

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Mures
  • Masina: Crossland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Trebuie verificata presiunea in pneuri , trebuie verificat unghiul de fugã, se poate remedia, numai sa gãsești meseriași.
Succes !
  • Bunea Catalin

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Galati
  • Masina: Crossland X 2019 ENG-3CYL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Dacã era doar atât cred ca mi-o rezolva de prima data când am fost. Pare sa fie ceva mai serios
  • bazate

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
S-a discutat. Masina asta trage dreapta mai mult decat trebuie in anumite cazuri. La unele masini. La mine s-a rezolvat cu echilibrare roti. Stiu situatii in care s-au cantarit rotile ...verificat unghiuri si geometrie si schimbat amortizoare...fara rezultat. Solutia a fost cresterea presiunii pe partea dreapta.
Skip ads

  • mykytot

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Crossland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am fost saptamana trecuta la revizie si am reclamat si faptul ca trage dreapta. Au facut unghiul de fuga si au zis ca roata din dreapta este mai in spate decat cea de pe stanga. Posibil de la vreo bordura ceea ce este exclus.
  • SBodor

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2023

  • Mesaj Privat
Aceiași problemã am și eu roata dreaptã fațã mai in spate cu 12 mm ore se poate face?
Am cumpãrat mașina recent trage ușor dreaptã am fãcut unghiul de fugã și asta a fost analiza
  • bazate

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Din seria asa face multe....nu cred ca exista solutie pt acest defect. La mine initial am ajustat presiunea rotilor de pe dreapta si ulterior problema a disparut de la sine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR