Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • Pviorel891

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2020

  • Mesaj Privat
in romania alimentarea cu gpl este ok cu exceptia autostrazi spre nadlag unde trebuie sa iesi la arad sau pecica, in ungaria am trecut noaptea, am vrut sa alimentez pe m7 la mol numai ca surpriza. am tras la pompa si an intrat inauntru in statie si am solicitat sa imi alimenteze autogas. erau 2 persoane, un barbat si o femeie. femeia mia spus sa astep la masina ca vine colegul. in 2-3 min a venit respectivul s-auitat la numarul masinii (italia) si mi-a spus sec." no autogas" am pecat mai departe si la circa 20km am intrat la un alt mol. exact acees problema. nu au vrut sa imi alimenteze masina. inteleg ca nu ne suporta pe noi pe romani dar acum am aflat aici in italia ca aceeas problema oa si ci italienii. in rest in slovenia super ok iti alimentezi singur, in italia gasesti pe toate autostrazile.
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Scriu din auzite, deci s-ar putea sa spun baliverne.
Mi-a spus cineva ca sunt doua tipuri de "gaz" pt masina respectv GPL (Gaz Petrolier Lichefiat) si GN (Gaz Natural. El si-a cumparat o masina din Germania (VW Caddy) care dn fabrica avea butelii pentru GPL (si un rezervor mic de 10 L benzina) si a spus ca in Iasi numai in anumite locuri gaseste GPL, restul vand Gaz Natural de care nu poate baga pt ca strica instalatia.
Acuma nu stiu ce sa zic, poate si la tine problema era GPL vs GN, habar nu am.

Comparatie intre GPL si GN
  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR