Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • L9346

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,

Detin 2 perechi de roti pentru fiecare anotimp. La cele de iarna au inceput sa cada senzorii unul cate unul in decurs de cateva luni, asa ca am ramas într-unul singur. Nu am dat importanta si am inlocuit rotile cu cele de vara. La acestea nicio problema s-au imperecheat imediat si au functionat ok.
Acum cateva zile am inlocuit din nou rotile trecând la cele de iarna. De aceasta data insa nu mai recunoaste niciun senzor. Cum o cunostintã are un dispozitiv de reinvatare senzori am zis sa incerc urmand instructiunile gasite pe internet.
Insa la ecranul din imagine, unde ar trebui sa tin apasat ok si sa ma intrebe daca vreau sa reinvat senzorii, nu imi apare nimic oricat as tine apasat.
Credeti ca senzorii sunt într-adevãr toti defecti? Sau trebuie sa apas eu altceva ca sa imi apara mesajul respectiv?
Mentionez ca este modelul cu comenzile pe volan nu pe maneta.

Multumesc anticipat!
Toate cele bune


MODEL: Insignia 2.0 CDTI EcoFlex
MOTOR: DAHLC12, 88kW, 2014
  • vvede

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Senzorii nefunctionali ce varsta au?
Te-ai gandit ca poate s-au terminat bateriile? Wink
  • gigiore

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Care senzori? Ai zis ca atunci cand ai pus rotile de vara, doar unu din cei 4 de pe rotile de iarna mai functiona.
Nu stiu 100% ce senzori ai, dar sunt destul de multi care fix la 5 ani nu mai transmit nimic, chiar daca mai au baterie. Teoretic asta se poate intampla cu toti 4, in perioada cat ai avut rotile date jos, dar la tine e vorba doar de unu, deci sunt sanse foarte mari sa fie asa.
Referitor la poza pe care ai pus-o, acolo apasa pe sageata dreapta de pe volan si iti deschide alt meniu.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR