Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tm16gts

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: timisoara
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
De curind am vindut un teren si am suma de 15000 euro,vreau sa imi schimb masina si am 4 variante.
1-vectra c,1.9cdti/2005.
2-volvo c60/2.2/2004.
3-audi A4/1.9/diesel/2004.
4-honda accord/2.2/diesel/2004.
la 1 iulie voi pleca dupa masina,vreau parerile voastre,pro sau contra,sau alte sugesti,dar scurt si la subiect.
merci.
Skip ads

  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca as fi in locul tau as alege vectra sau audi.
si ai si impozitul mai mic de platit

Florin, te rog mai usor cu limbaj de chat. Mesajul asta ti l-am corectat eu...
jE

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
honda accord daca ar fi banii mei .
domina clasamentul jdpower de cativa ani .
frumos designul exterior , nu foarte reusit ala interior .

parerea mea !
  • ghostrider

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
bertone a scris:honda accord daca ar fi banii mei .

De acceasi parere sunt si eu
Skip ads

  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Parerea mea ar fi:
1.Audi A4 si Opel Vectra C, cu un + spre Audi
3.Honda
4.Volvo
Argumente pro Audi si Opel:motoare mai mici=impozite mai mici, masini nemtesti, intretinere mult mai mica(in special Opel), daca te duci in germania cred ca tot ptr Opel si Audi o sa ai o gama muuult mai variata de ales.Bafta.
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Honda Accord 2,2 V-Tec sau aia mai noua, 2,4 V-Tec; sau chiar versiunea de 2 litri-e pacat sa iei o Honda diesel cand poti sa iei motoare cu nimic mai prejos BMW-ului
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
din cate cred eu sunt destul de diferite masinile din lista ta;
un top al fiabilitatii probabil ar fi asa: honda, volvo, audi, opel;
in cazul in care apar probleme, costul rezolvarii lor ar fi probabil invers: opel, audi, volvo, honda;
ca o parantza aici la honda probabil iti va pica o bucsa in 150.000 km si vei schimba toata bascula la vreo 700E; la vectra undeva pe la jumate chiar si mai jos, dar cu preturi net inferioare; aici depinde ce preferi putin si des sau mult si rar;
ca si tinuta de drum iarasi honda ar fi prima, la fel si motorizarile;
ca si consum conteaza la oricare dintre ele motorizarea, din lista ta ar fi opelul si audi, desi e posibil ca si celelalte sa fie f aproape.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
vezi ca aia la service volvo, in otopeni sunt extrem de scumpi si un pic nesimtiti.
e o parere personala, nu incercatio sa o schimbati. am fost cu un prieten cu un s40 din 98 la ei, am cerut doar o verificare si s-au apucat sa schimbe uleiuri fara sa le cerem asta (24 mil schimb filtre si ulei) iar, dupa ce au vazut ca masina are ceva ani, au inceput sa spuna ca, de la kit ambreiaj ( nu, n-are probleme cu asta) pana la bucse tre schimbat tot.
costul estimat 6.000E, bucharaie, pt asta venisem, si articulatii, vreo 2 mii la ei.
la augsburg mai putin de jumatate.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
opel
-intretinere ieftina
-nu ii scade valoare si se vinde repede
fiabilitate zic eu mai buna ca la volvo si audi(este vectra C cu un motor foarte bun si de generatie noua)
audi ca sa iti dai talente

volvo ca sa te simti in siguranta, honda - fiabilitate ridicata zic unii dar prea scumpa in intretinere si lipsa unei retele service in toata tara
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Honda fara doar si poate. Din cate observ, vrei diesel; i-CDTi de la Honda e un motor laudat. Audi e scump la piese, despre Volvo nush mai nimic doar ca au niste service`uri meseriase. Vectra iar e o alegere buna, cu bune cu rele, se merita. As prefera Honda pt. ca sunt foarte fiabile si, pe deasupra, arata si bine.
  • ghostrider

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
tm16gts a scris:De curind am vindut un teren si am suma de 15000 euro,vreau sa imi schimb masina si am 4 variante.
1-vectra c,1.9cdti/2005.
2-volvo c60/2.2/2004.
3-audi A4/1.9/diesel/2004.
4-honda accord/2.2/diesel/2004.
la 1 iulie voi pleca dupa masina,vreau parerile voastre,pro sau contra,sau alte sugesti,dar scurt si la subiect.
merci.


Ordinea in care sunt enumerate masinile este si ordinea preferintei tale pt masini cumva? Very Happy
  • tm16gts

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: timisoara
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
nu neaparat,dar speram sa citesc ceva mai pozitiv despre volvo...............vectra e cea mai ieftina si are cel mai bun an fb,honda e cea mai scumpa,dar vad ca toti au o parere ff buna,audi sint foarte multe in timisoara+ ca arata bine.
eu sincer inclin catre vectra,pt ca am opel si sint multumit de cum s-a comportat,dar citesc mult pe forum si uni posesori nu prea sint multumiti.
poate aveti alte sugesti de masini bune,an fb 2004 in sus pina in 15000 euro.
Skip ads

  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
din pacate nu multa lume e multumita de vectra c ... mai bine fugi si fa un test drive; defapt ar fi bine sa faci cu toate
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Personal voi recomanda tot din gama iti recomand Opel si anume:

Opel Astra Opel Astra 1.4i Enjoy cu specificatii tehnice la http://www.automarket.ro/ma...specificatii.html Pret DDP 14.540 euro

Opel Astra 1.6i Essentia http://www.automarket.ro/ma...specificatii.html Pret DDP 14.510 euro



No offence fata de prietenii postati dar nu sunt de acord cu "blasfemiile" enuntate si mai ales acum cand am ajuns la 6k si un pic, sa mai pierdem unul Sad
  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Un Astra Bertone Cabrio Z20LET Linea Rossa Very Happy

http://www.mobile.de/SIDn.P...111261326442&
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@vios40 "blasfemiile" Laughing

intradevar nu prea ne facem treaba, si bine zice vios, dintre toate cel mai bine astra noua Smile
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
honda clar
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
si eu as lua tot honda. ai grija insa la impozit ca tot ce depaseste 2 litri se impoziteaza exponential. plusuri la honda sunt: motor, design, fiabilitate; minusuri: finisari interioare slabute, costuri mari de intretinere si reparatie.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Off topic: mi se pare cea mai proasta afacere sa vinzi teren ca sa-ti cumperi masina. Terenul se apreciaza incet dar sigur pe cand masina se depreciaza dramatic.

On topic: Eu as lua masina care are garantie pentru ca piesele de schimb sunt scumpe la toate cele 4 modele propuse de tine. De aceea m-as orienta spre o masina noua, chiar daca mai putin dotata. Exista Skoda Ocatvia noua la 15000 de euro, Renault Megane sedan, Ford Focus sedan, in curand si AstraH sedan. Poti pandi si o promotie la Toyota Avensis sau Ford Mondeo.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
tm16gts a scris:nu neaparat,dar speram sa citesc ceva mai pozitiv despre volvo...............vectra e cea mai ieftina si are cel mai bun an fb,honda e cea mai scumpa,dar vad ca toti au o parere ff buna,audi sint foarte multe in timisoara+ ca arata bine.
eu sincer inclin catre vectra,pt ca am opel si sint multumit de cum s-a comportat,dar citesc mult pe forum si uni posesori nu prea sint multumiti.
poate aveti alte sugesti de masini bune,an fb 2004 in sus pina in 15000 euro.


Suedezii considera ca , mai nou , volvo inseamna ce este de la S60 in sus . S40 nu e Volvo dupa parerea lor .

Dodo are o idee mai buna , parerea mea . la banii astia orienteaza-te la o masina noua . Cu sufletul as gandi Honda . Cu mintea ar fi asa :

1. noua Toyota Corolla . este pana-n 15.000 si ai masina , nene ! O Toyota ramane intotdeauna o Toyota .
2. Toyota Auris - alta masina buna .
3. Ford Focus motor de 1.6 sau Astra H motor de 1.6 sau Skoda Octavia 2 motor de 1.6 ( MPi-ul vechi pt ca la FSI mai pui cel putin 1000 ) .

Ai o gramada de masini noi la care te poti orienta si n-ai treaba cu intretinerea si bucsele si toate tampeniile .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR