Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • VHalmacianu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Salutare !

1.Merita investitie adusa in modificari unui Opel Astra H 1.7 CDTI break ( 2007 ) DTH ? Si care ar fi acestea daca merita ?
2. Una dintre boxe a cam inceput sa se auda gajait. Ce boxe recomandati pentru schimbarea lor ? Sau merita sa caut una originala de pe la dezmembrari ?
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Nu inteleg intrebarea?Pana ajungi la boxa aia , intai sa te gandesti cum o sa desfaci fata de usa , fara sa desprinzi clemele de pe ea.Te gandesti ca este si frig afara , si trebuie pus si o garnitura acolo , sa nu dai la peste dupa ce pui alta.Incearca sa egalizezi basul si toate cele pe mijloc , poate o mai lungesti pana la primavara.Masina este in stare perfecta mecanic , cat si estetic (optional) sa te apuci de tuning?Cati ani ai , si de ce nu sunt momentan suficienti 101 cp?Imi cer scuze pentru intrebare , dar sunt mega curios sa aflu detalii daca se poate.

Mda , mi-am facut o ''parere'' sa zicem asa , eu am 34 si mi se par multi 101 ai mei de pe 1.9.Caut doar sa ajung din punctul a , in punctul b si atat.Intai rezolva problemele mecanice , si apoi te gandesti la ''tuning''.Nu se pot repara motoare din tastatura.Puteai edita mesajul...


Ultima modificare facuta de black_soulwhite la Sam 21 Nov, 2020 10:49 pm, modificat de 3 ori in total
  • VHalmacianu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Nu trebuie sa iti ceri scuze pentru absolut nimic. La partea cu boxa nu stiu daca sa ma arunc sau nu sa o schimb singur..ramane de vazut. Din punct de vedere mecanic, masina este in perfecta stare de functionare. Vizual, nu sunt probleme grave ci doar mici zgarieturi datorate timpului. Masina este la mine de 9 ani in care si-a facut treaba. Am 27 ani. Uneori se simte nevoia de mai mult de 101 CP.
  • VHalmacianu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Mint, are o mica problema pe care trebuie sa rezolv. Bine, intai trebuie sa ii gasesc cauza. Daca sta turata foarte mult, apare martorul cu cheita si ii taie puterea.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR