Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • MHursan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Salutare,

Sper ca aceasta postare sa se afle in locul potrivit, totodata am incercat sa fac un research anterior postarii mesajului, dar fara succes.
Am achizitionat recent un Opel insignia 1.6 cdti (2016) si caut sa fac un "update" al sistemului de infotainment impreuna cu montarea unor senzori de parcare fata/spate.

Va solicit, va rog celor ce aveti mai multa experienta cu acest model de masina sa imi dati si mie urmatoarele informatii.

1. Tipul infotainment-ului actual care este (un cod specific modelului in cauza ori o denumire comerciala)? - atasez si cateva poze reprezentative cu sistemul actual
2. Ce mi-ati recomanda pentru inlocuirea acestuia, de preferat o varianta care sa suporte Android Auto ori Apple CarPlay
3. Ce varianta de senzori de parcare ati recomanda? Exista si o posibilitate de a integra sistemul de parcare direct in infotainment-ul mai sus mentionat prin modificarea calculatorului masinii?

Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.



MODEL: Opel Insignia Limousine NB
MOTOR: 1.6 CDTI EcoFlex

LOCATIE: Bucuresti
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
poti sa il schimbi fie cu sistemul original Intelilink nav 900 dar varianta a doua care are si android auto respectiv cu senzori de parcare si tot ce mai este legat de ei (tot de pe original) second de pe masini din dezmembrari sau sa pui acele sisteme pe care le gasesti care imita originalul dar sunt after market cu Android si sistem de senzori la fel, unele din sisteme accepta direct in ele conectivitatea pentru senzori.
Oricum ai face iti trebuie schemele original si un electrician auto bun. Succes
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Sau iti iei un tesla carpad. Ecran mare, frumos, cu android, poti baga si cartela SIM ca as ai net sau telefon direct in masina, suport pentru camera marsarier si desigur senzori aftermarket. Sistemul e undeva pe la 3500-4000 de lei. E un nene pe youtube din Oradea care se ocupa cu asa ceva. Il gasesti usor daca cauti.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR