Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu vad rostul la tam'tam'ul facut pe tema politistilor in civil... De cand trebuie sa stea nea politaiu' ascuns ca sa te prinda cu ceva? In cluj stau cate 3 politisti in uniforme mari si verzi in intersectie si lumea trece pe langa ei pe linia continua sau pe galben (chiar rosu) fara nici o jena. Sunt convins ca si in celelalte orase situatia e la fel.
Daca chiar se pun pe treaba si amendeaza tot ce misca in cateva saptamani ramanem toti fara permise. Si asta fara sa se ascunda!
Skip ads

  • soulfly

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
si care e diferenta intre astia in civil si aia in uniforma(in afara de straie)? au voie sa se ia de detectorul meu? daca e asa inseamna ca trebuie sa-l ascund mai bine... Wink dar poate nu le mai interzic si gata (sper eu... Smile )
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sunt curios ce vor interzice. Detinerea si utilizarea, sau doar utilizarea. Ca daca nu interzic detinerea, doar prin imagini pot demonstra ca il foloseam, altfel poate sa ma opreasca cine-o vrea, ca pana-si muta burta pana la locul in care am oprit, pot sa-l arunc in torpedou.

Btw, initial era interzisa si detinerea? Eu parca totusi asa tin minte. Cu toate astea, inca sunt tari in Europa unde e permisa detinerea, dar nu si utilizarea.
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
stai sa se mai gandeasca Fatuloiu,la ce sa lege sa adopte Smile
ori detinerea ori folosirea lor
Skip ads

  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Si daca il detin in debara ... ?
Oricum, cred ca va mai dura ceva pana la modificarea legislatiei, doar daca nu vine guvernul cu o OUG.
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Dece mi s-a sters un post Evil or Very Mad
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai cine stie ce ai scris? Rolling Eyes Rolling Eyes
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Operabilus a scris:Sunt curios ce vor interzice. Detinerea si utilizarea, sau doar utilizarea. Ca daca nu interzic detinerea, doar prin imagini pot demonstra ca il foloseam, altfel poate sa ma opreasca cine-o vrea, ca pana-si muta burta pana la locul in care am oprit, pot sa-l arunc in torpedou.

Btw, initial era interzisa si detinerea? Eu parca totusi asa tin minte. Cu toate astea, inca sunt tari in Europa unde e permisa detinerea, dar nu si utilizarea.


initial, in codul rutier anterior era interzisa detinerea si folosirea detectoarelor in autorisme
Skip ads

  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
lucian_vlaicu a scris:initial, in codul rutier anterior era interzisa detinerea si folosirea detectoarelor in autorisme

iar dupa legislatia noua, atunci cand ma opreste trebuie sa aiba un motiv unic. deci daca nu ma opreste expres pentru detinere de detector, n-are voie sa mi-l caute, da? Twisted Evil
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Nu, nu este chiar asa din pacate.....
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
ktapet a scris:va propun altceva: sa dam in judecata statul roman pt. ca prin lege ne-au bagat mana in buzunar si sa cerem despagubiri materiale.
nici eu nu renunt la el.


Sunt de acord. Hai sa dam parlamentul in judecata ptr. cei 18 mil. euro cheltuiti aiurea pe referendum, hai sa dam primaria in judecata ptr. ca se asfalteaza strazi care nu au nevoie de asfalt, hai sa dam in jud. politia ca folesec radarele pe instant-on si nu au voie. Daca am fi caractere asa am face. Pe bune. Toti astia sunt banii nostri
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai normal ca pe banii nostri,dar cine se baga la a da statul roman in judecata, in cazul de fata politia?
Skip ads

  • utzag

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Daca s-ar interzice detectoarele si desigur anti radaru. ok, alta tampenie a conducatorilor nostrii.
Imi cumpar antiradar si mi-l ascund de undeva prin bara, pe la motor... Normal ca militianul ma va opri si ma va "ancheta", dar daca nu-l va gasi ce se va intampla?Very Happy Iau amenda pt ce sau ce se va intampla?
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
GODLESS a scris:Eu zic sa va luati statii radio CB cum au tiristi si sunt mai eficiente decat detectoarele, sti din timp unde sunt radare si te si distrezi (canal 22)... ce-a mai iefrina statie e aprox 150 $ cu tot cu antena , si sa-si bage parlamentarii detectoarele in ...


E o solutie buna. plus ca aflii mult mai multe decat unde sunt radarele....

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=14012
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Deci trecem pe staþii? Cool de când sau ne lasã sã le achiziþionãm ºi pe urmã prin confiscare se doteazã oamenii? Very Happy
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cat ne costa o statie destul de bunicica?
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
E topicul despre statii CB, tot aici la generale. Sunt niste site-uri postate, si sunt intre 300 si 500 RON niste statii ok. Cauta site-urile respective si vezi ofertele.
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ok
merci
am gasit
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Vios40 a scris:Deci trecem pe staþii? Cool de când sau ne lasã sã le achiziþionãm ºi pe urmã prin confiscare se doteazã oamenii? Very Happy



Sunt perfect legale atata timp cat respecta niste parametrii. Mai mute detalii aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=14012
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Voi va ganditi la faptul ca agentul constatator trebuie sa aplice sanctiunea? Incercati sa transpuneti in practica: unul te vede si altul te sanctioneaza. De unde stie el ce s-a intampmplat?
Raspunsul vine de la echipajul radar care si aplica sanctiunea, total diferit fata de vechea practica (aprox. 10 ani in urma) cand echipa de taxare era la peste un Km dupa radar.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR