Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • Alexandru08

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2020

  • Mesaj Privat
Salut! Am un opel astra f din 1993 si de ceva timp am avut probleme cu sistemul de spalare de la parbiz. Prima data cand a inceput cu probleme nu mi au mers sergatoarele si am umblat le la sigurante si au inceput sa mearga si acum nu mai e nici o problema cu ele. Acum de cateva zile nu mai imi merge lichidul de parbriz si am luat o pompa noua ca am crezut de acolo dar nici asa nu merge nu se aude nimic. Acum nu stiu de la care releu sau siguranta e penteu ca atunci cand am umplat la stergatoare sa mearga am dat aleatoriu si a mers, daca poate sa mi spuna si mie cineva daca ar fii de la o siguranta sau releu si care e. Multumesc anticipat pentru ajutor
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Din ce reusesc eu sa inteleg (sper ca am fost suficient de atent), siguranta ar fi aceeasi cu cea de la stergatoare si releu nu ar avea.
Eu asa vad, ca ar veni comanda direct din maneta pana pe motorasul pompei.
Deci, ar fi de verificat continuitatea firelor de la pompa pana la meneta si ... maneta sa fie buna.
Maneta, cand dai pe spalator, trebuie sa furnizeze tensiune (12V) intre pinii 3 (fir negru cu rosu) si 7 (fir negru cu gri),
Ai si schema, ca sa te ghidezi mai bine dupa ea.
  • Alexandru08

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2020

  • Mesaj Privat
O sa incerc varianta asta, multumesc pentru ajutor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR