Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • AMarius958

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2021

  • Mesaj Privat
Buna seara am si eu o problemã, am avut 2 sigurante arse,si anume la numar si la bricheta din fata,si am verificat toate sigurantele, de la amandoua tablouri,si am scos si siguranta de la încheierea centralizatã,si acuma nu mi se mai inchide masina nici din telecomanda,nici de la butonul din interior, m-am uitat pe net,am incercat sa fac sincronizare,punând contactul si am tinut apasat pe butonul de închidere 10 secunde,si tot nu merge,tin sa precizez ca toate sigurantele sunt bune.
Ca as putea sa fac ?



MODEL: Astra 2006
MOTOR: 1.7 cdti
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Din experienta proprie, cand cineva se apuca sa scoata mai multe sigurante, mereu reuseste sa puna cel putin una, in alt loc. (si astfel, ramane o siguranta lipsa, acolo unde ar trebui sa fie)
Era bine/frumos sa faci o poza la panourile de sigurante, inainte sa incepi sa le scoti. Puteai confrunta atent poza cu ceea ce ai acum.
Daca nu merge de la butonul din interior, nu ai treaba cu sincronizarea.
Presupun ca vorbim despre Astra G ... F11(20A) si F21(5A) au treaba cu inchiderea centralizata.

Daca tot nu merge, incearca vechea metoda cu resetatul prin scoaterea unei borne de la baterie, cateva minute si apoi o remontezi. Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR