Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • LNicusor610

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Va salut vin si eu cu o problema la o zafira b 1.9 150 cp , am schimbat 3 calculatoare de confort (panou de sigurante din spate) nici unul nu a mers mai mult de o luna si a aparut aceiasi problema pe electric stopurile spate flambeaza cand pun frana sau nu merg cand folosesc ceata ...stie cineva o solutie?


MODEL: Zafira 2006
MOTOR: 1.9 150 cp

LOCATIE: Calarasi
  • ney

  • Mesaje scrise: 985
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Lipsa masa minus pt. acest calculator
Sau masa incalzita contact imperfect si aceasta este luata prin filamentul altor becuri
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa dai mult mai multe detalii si cat mai exacte:
Care becuri functioneaza corect, care nu functioneaza corect, cum se manifesta exact? Ambele becuri (stanga / dreapta) se manifesta identic sau nu?
Celelalte functii ale REC functioneaza corect? Daca nu, care nu functioneaza corect si cum se manifesta?
A facut cineva o diagnoza corecta, sa citeasca starile existente si sa incerce actionarea becurilor din tester? Daca da, care au fost rezultatele?

Este cunoscuta o problema cu REC, fiind prea aproape de tabla exterioara, umiditatea din aer condenseaza si in REC si uneori apar probleme de oxidare, dar ... o luna este prea putin, nu cred ca asta ar fi problema la tine.
  • LNicusor610

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Salut am verificat in seara aceasta si din ce am observat imi oxideaza mufa din stanga spate sus si deasupra iei pe calculator un lichid ceva mai vascos si la celelalte tot la mufa aceea am avut problema...
  • ney

  • Mesaje scrise: 985
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Ceva foto?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR