Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • catalinfcm

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Grandland X 2019 B12XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am vazut cateva discutii despre jante, dar erau pe langa niste subiecte ce aveau tangenta. Cred ca merita un topic dedicat jantelor de aliaj. Spre exemplu, vreau sa imi cumpar un set nou de jante de aliaj si am niste nelamuriri. Am din fabrica jante din aliaj pe 18" si as dori ca setul 2 sa aiba caracteristici cat de cat asemanatoare. Are idee cineva care sunt caracteristicile jantelor din fabrica, sau unde pot gasi informatiile acestea scrise pe ele? (latime, ET, CB)
Eu as dori ceva de genul, dar nu stiu daca e buna alegerea din punctul de vedere al acelor caracteristici despre care intreb:



MODEL: Grandland X 2019
MOTOR: B12XHT
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Vezi in certificatul de conformitate pe care l-ai primit de la dealer. Acolo sunt trecute toate combinatiile de jante-anvelope permise pe masina (latime, ET, indici specifici anvelope, etc.). Singura mentiune e sa verifici si in CIV, sa fie trecute si acolo dimensiunile de jante.
A doua varianta e sa verifici pe site-ul asta: https://www.wheel-size.com/
  • catalinfcm

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Grandland X 2019 B12XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut, merci de info. Pe site imi da urmatoarele caracteristici :7.5Jx18 ET49. O sa verific si in Certificatul de conformitate si revin daca gasesc si alte caracteristici mentionate suplimentar
  • cosmin_b

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2018

  • Mesaj Privat

Salut! Zoom pe foto si gãsesti toate datele inscrise pe interiorul unei jantte originale de 18 oferite in optiunea Grip Control.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR