Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • Stefan0900

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Salut colegii,

Inca de cand am cumparat masina, usita de la rezervorul de combustibil nu se inchide, ramane mereu deschisa. In plus, pentru a o deschide trebuie sa imi bag eu degetele pe dupa ea, gen Smile) Din ce am inteles de la reprezentanta, respectiva usita are actuatorul stricat, de aceea nu mai functioneaza cum trebuie.

Stie cineva care este codul respectivei piese / eventual de unde o pot cumpara? Cei de la Radacini (de pe Bd. Timisoara) mi-au estimat piesa la 278 lei si 150 lei pentru vopsit si montat iar ca termen de rezolvare ar fi 7 - 10 zile (de cand comanda ei piesa pana e gata pusa pe masina mea). Cum vi se pare pretul (~450)? Mie mi se pare cat de cat ok avand in vedere ca pe la alte masini am vazut ca e cam 150 - 200 lei acea piesa + montajul (care nu stiu cat de usor/greu e)


MODEL: Insignia Grand Sport 2017
MOTOR: B20DTH, 2.0 CDTI 170cp
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Pai eu zic ca e ok pretul mai ales pt manopera si vopsit, probabil nu ia mult sa ti-o schimbe daca e numai 150 lei ei avand parca undeva la 180 Lei ora de manopera.
Legat de piesa avand in vedere ca masina e noua sigur nu o sa gasesti nimic aftermarket inca !
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
dar ce iti schimba usa cu totul sau? pune niste poze sa ne dam si noi cu parerea...
daca este stricat doar actuatorul, de ce sa schimbe si usa? se schimba doar acea piesa care fiind in spate nu vad ce vopsire ar avea nevoie...
pune poze cum spuneam si ne dam si noi cu parerea ca o poza face cat 1000 de cuvinte
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR