Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • OvidiuG11

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2020

  • Mesaj Privat
Salut, stiu ca mai sunt discutii despre led-uri dar sunt vechi si nu mai gasesc acele produse daca le caut.
Si-a pus cineva LED-uri H7 pe faza scurta/ lunga? Care sa aibe un sistem canbus bun, sa nu apara eroare in bord.
Ca tot caut si nu gasesc nimic care sa fie compatibil cu Opel astra j.
Eventual si niste leduri pentru pozitii, Multumesc!


MODEL: Astra 2013
MOTOR: A14NET
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut,
Eu am K si vreau sa fac si eu conversia asta de la halogen la led. Am comandat acum 2 zile de pe amazon un set pe care vad ca-l lauda cei din Marea Britanie, care nu da erori si care nu are nevoie de modificari la capacul din spate al farului. Link -AICI-
  • mercere

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Ar fi 2 chestii majore de care trebuie sa ti cont: 1. cat din fluxul de lumina mai ramane odata ce becul ajunge la temperatura maxima de functionare, cauta teste relevante cu modelul mentionat. 2. daca farul este pe proiector/reflector, se pare ca e ceva diferenta in cut-off line si eficienta. Sunt mai multe review-uri pe aceasta tema pe youtube. Dar concluzia este ca daca nu ai racire adecvata si nu ai far pe proiector(cu lupa), este posibil sa fi dezamagit de rezultat. Cei care fac reviewuri la misto , le pun pe un far cu proiector si masoara fluxul la inceput, in conditii ideale care nu sunt deloc la fel odata montate pe masina.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
impreuna cu cea zicea colegul de mai sus, trebuie sa vezi si daca nu ti se va modifica modul de amprenta a luminii si sa ajungi sa te injure toti participantii la trafic sau mai rau sa orbesti pe cineva sa intre in tine. fa o reglare a farului dupa ce pui noile becuri cu LED ca sa fi sigur ca nu se va intampla ce am scris eu...
  • FFloren

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2020

  • Mesaj Privat
OvidiuG11 a scris:Salut, stiu ca mai sunt discutii despre led-uri dar sunt vechi si nu mai gasesc acele produse daca le caut.
Si-a pus cineva LED-uri H7 pe faza scurta/ lunga? Care sa aibe un sistem canbus bun, sa nu apara eroare in bord.
Ca tot caut si nu gasesc nimic care sa fie compatibil cu Opel astra j.
Eventual si niste leduri pentru pozitii, Multumesc!


MODEL: Astra 2013
MOTOR: A14NET

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR