Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
Solutie
  • Ilie-Cristian

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2021

  • Mesaj Privat
Bunã seara! Tocmai ce mi-am luat și eu un Opel Astra H Station Wagon FX11(pe net l-am gãsit doar ca A04(L35)).

În locul cotierei are doar un conector. Am cãutat cotiere pe net dar nici una nu are un astfel de conector și mai toate presupun gãuri suplimentare. În plus, la mine lipsește și gaura aia care e pentru pahar, dintre scaune. Aveți idee ce fel de cotierã sã caut, la ce folosește conectorul acela?


MODEL: Astra 2010
MOTOR: A17DTR

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,486
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
La aceste mașinuțe, cotiera nu are treaba cu acea consola (la tine, masina a fost echipata cu acel capac consola cu suport pentru telefon). Cotiera originala este fixata pe spatarul scaunului soferului.
Daca vrei "gaura aia pentru pahar", se schimba doar acel capac de pe consola, cu unul care are "gaura pentru pahar".
Capacul cu suport de pahar il poti gasi din dezmembrari, sau un cod original ... gm 13273679.
  • Ilie-Cristian

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2021

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pentru informații! Vreau sã îl refac cât mai aproape de original: cotiera aia de se prinde de spãtar ce cod are, unde o gãsesc? Suportul sau capacul consolã pentru telefon, la fel, ce coduri au? Ideea e cã vreau sã îl refac cum a fost, nu sã îl modific, sã pun la loc ce lipsește.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,486
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Pai la tine nu prea lipseste nimic.
Cotiera nu ai avut, altfel vedeai gaura in tapiteria scaunului de la sofer. (pentru ca ea, cotiera, se prinde pe structura metalica a spatarului ... cauta poza cu cotiera originala Astra H si o sa iti dai seama)
Iar la telefon, nu prea ai ce sa adaugi, mai avea un adaptor, sau nu stiu cum sa ii spun, pentru telefoane mobile din acei ani, nu stiu exact modelul.
De asta spuneam sa cauti din dezmembrari capacul acela de consola care are suport de pahar si astfel va arata mai ok, va fi si functional si vei pastra linia originala.
  • Ilie-Cristian

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2021

  • Mesaj Privat
Mulțumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR