Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Ccovaci

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1998 HF11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Buna baieti,ce pãrere aveți despre kit-ul de distributie ina.?!
As dori sã-mi schimb distribuita dar având în vedere ca nu ma prea pricep va cer ajutorul.mecanicul mia zis ca am distributie originala,ceva cu GM....as dori sa pun o distributie bunã,cv de la continental sau Bosch.ms de ajutor.


MODEL: Opel astra g
MOTOR: 1.8 16v
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
NU prea exista distributie de o marca oarecum cunoscuta care sa nu tina peste limita garantata atat ani cat si km. Ca sa nu mai fii stresat de ce sa pui in unele kit-uri gasesti o colectie de piese de la diferiti producatori,ca sa nu mai vorbim de piesele facute in aceeasi fabrica cu diferite marci pe ele.INA, SKF, Gates, Bosch .... orienteaza-te spre un pret convenabil dar mai important este cine le monteaza ,scuza principala cand o dau in bara meseriasii e ca nici Bosch nu mai e ce-a fost.
  • Ccovaci

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1998 HF11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Ok..o sa ma orientez spre una la pret accesibil. Având on vedere ca sunt în Austria ma cam costa în service 4-500 cred...ms mult
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Manopera te va costa la fel indiferent ce producator de piese vei folosi. Vezi ce pret are GM, Contitech, INA, Gates. Oricum la GM (vezi ca mai au perioade cu discount-uri si reduceri de pret) vor fi mai mult ca sigur curea de la Continental sau Gates si role de la INA sau SKF respectiv kit de la Contitech in care la fel cureaua de la Conti respectiv rolele de la alt producator.
Skip ads

  • Ccovaci

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1998 HF11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Mikyboy asta am gãsit,de a continental...dar ma mira faptul ca e curea continent și role ina...și puii mei.dar cred ca o sa merg pe continental sau Bosch...amu sincer nu știu care cum rezista,ma refer km și asa...
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
e bun kit-ul de la Continental... exact cum am spus eu, rolele vor fi de la INA sau SNR sau alte firme care fac asa ceva. Poti merge si pe Bosch dar este mai de calitate Contitech
Poti vedea ce pret are si Gates (kit) si vezi care iti convine si la pret. Manopera este aceasi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR