Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
GODLESS a scris:
jE a scris:sau recomand sa desfiintezi toba. complet. sa vezi atunci ce sunete misto face....


Nu recomanda tampenii, ca pt. lipsa tobe si galagie (din cauza asta), ti se ia talonul si umbli pe la RAR, scoti bani din buzunar si timp pierdut pe la cozi, mai bine investeste banii intr-o toba, decat sa dea banii la stat !


P.S.: Pt. recomandarea asta ai -5% din salarul tau de moderator ! Very Happy

Cred ca jE a glumit

ontopic: nu stiu de ce ai face o modificare care sa-ti aduca doar galagie si nema putere.
In plus consider neutil sa-ti faci un anumit kitch tunnig,daca pot spune asa, pentru a castiga f putini cai putere (toata galeria+filtru sport) la o masina de 90-100 CP
Deci...in concluzie sunt total contra aducerii zgomotuluii.MA rog...fiecare cu parerea lui si imi cer scuze daca va simtiti ofensati.
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si eu am schimbat toba finala la un diesel dar pentru ca cea originala era foarte ruginita si nu mai era buna ,eu nu m-am uitat la cresterea de putere ci doar la toba in sine
ca se aude putin diferit de cea stok asta e altceva ,e un sunet placut
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sunet placut eu una...si alta e sa stea unul la semafor langa tine cu un barait de tractor crezandu-se racer pe gratis
  • ISTSK

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2008

  • Mesaj Privat
@claudiu eu nu am simtit niciodiferenta la sunet la diesel chiar si cu toba sport si fara intermediara Very Happy deci nu stiu ce zgomot faci tu ...
Skip ads

  • ISTSK

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2008

  • Mesaj Privat
si zgomot frumos imi place la nebunie cum se aude MAGNAFLOW eu mai am o masina o toyota veche cu evacuare cap coada de 60 si finala magnaflow SUPER !
  • dj-08-byu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2009

  • Mesaj Privat
D.Mihai a scris:Eu mi-am luat o toba finala de carbon de la Racing Nick ( am dat pe ea vreo 6 mil ) si am scos toba medie.

Rezultatul: Nu am castigat calutzi dar masina se aude de zici ca e motocicleta. Wink

sal am si eu o intrebare ca acelasi lucru vreau sa il fac si eu ti se aprinde cecu daca scoti toba din miloc adica o inlocuesti cu teava?sau ti se intampla ceva ?ms
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
nu are nici o legatura...poti sa-l tzipi afara...
  • liviutunman

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Daca scoti doar toba intermediara si sa pui teava- probabil se aude mai tare (si sa lasi finala originala).

A facut cineva asa ceva ?
Skip ads

  • BeWaRe

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Baieti pentru cei interesati de evacuari (inox sau teava aluminizata) tobe va las un numar de tel 0766968152 Emil
  • dj-08-byu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2009

  • Mesaj Privat
liviutunman a scris:Daca scoti doar toba intermediara si sa pui teava- probabil se aude mai tare (si sa lasi finala originala).

A facut cineva asa ceva ?

nup am o toba spor dar nu se aude deloc si astra vrea sa se auda dar imi e frica sa nu pateasca ceva ca mi`a zis cineva ca aia e spargatoare de flacari si se aprinde cecu
  • deshert_2000

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
baieti ia incercati voi o toba de tractor si sa vedeti atunci sunet.vb foarte serios
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
liviutunman a scris:Daca scoti doar toba intermediara si sa pui teava- probabil se aude mai tare (si sa lasi finala originala).

A facut cineva asa ceva ?


da
am eu facut la a mea si se aude super:)
finala a fost schimbata cu una de pe i500
Skip ads

  • Valentin VBV

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X 16 XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut!Eu am schimbat numai finala YED.De la 2700 rpm are alt sunet.Am dat`o jos dupa 1 an,m`am saturat de zgomot.La drum lung este obositor sa asculti zgomotul,chiar daca ai muzica data tare.Am schimbat toba sport cu una facuta identica cu originalul masinii din inox de un sudor autorizat.Se aude foarte putin zgomot acum cu aceasta ,nu are site in interior,e goala,iar iesire i`a sudat doua.Este buna o schimbare a sunetului dar sa fii cu acte in regula,altfel RAR`ul daca te opreste......Multumesc.
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
La agricolul meu daca pun doar finala e apa de ploaie.Asa ca trebuie un de cat back care ma duce undeva la 500 euro.Va fi o fumigena in toata regula si ma gandesc ca mare surplus de iepe nu voi avea pe volanta.Alta metoda pentru sunet nu cunosc la diesel in niste bani mai omenesti
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR