Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • BRazvan995

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2021

  • Mesaj Privat
Salut, acum doua zile am fãcut o aerisere ambreiajului, de oarece aveam pedala moale, dupã ce am completat nivelul lichidul peste maxim, si a revenit la normal. Luni dimineațã dupã o zi de duminica plina de plimbare observ sub mașina o pata de ulei, si zona cutiei de viteza pãtatã dupã cum se vede în poze, menționez ca la aerisere lichidul scurs a cãzut pe cutie nu am pus ceva protecție si ca la completare vasului cu lichid de frana am cam turnat din pod si a mai dat pe lângã, oare sa fie scurgerile de la chestiile astea sau sa fie vreo problema la cutia de viteze, am schimbat ambreiajul tot kit-ul plus volanta acum 25000 km. Lichidul se scurge foarte puțin si lent din zona șurubului de lângã suport


MODEL: Ooeel astra h an 2009
MOTOR: 1.7 cdti 110
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
simering palier si/sau garnitura baie de ulei
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sfatu meu ar fi sa determini inainte ce curge,vedem toti ca e ud acolo,dar poate fi ulei motor (dupa culoare nu prea cred),poate fi lichid de frana mai ales ca ai facut aerisire,poate fi ulei de cutie asa cum inclin sa cred.Dupa ce ai vazut ce lichid este ,ai si raspunsul corect de data asta.
  • BRazvan995

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2021

  • Mesaj Privat
Tind si eu sa cred ca este lichid de frana, care se duce la ambreiaj, ca am ușoare pierderi in rezervor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR